Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:14

Вівторок, 23.10.2018, 20:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2018 » Березень » 28 » Пожежа у Кемерово (Росія): чого нас навчає пожежа у торговому центрі «Зимова вишня»?
18:13
Пожежа у Кемерово (Росія): чого нас навчає пожежа у торговому центрі «Зимова вишня»?

Ця жахлива пожежа, яка сталась у Росії, дає нам зрозуміти те, що подібна ситуація може статись і в Україні та у будь-якій іншій країні світу, якщо норми пожежної безпеки будуть недотримані. У західних країнах світу, є закон про безпеку на робочому місці, який включає в собі норми, що стосуються обов'язку роботодавця надати своїм найманим працівникам професійний вишкіл (пожежно-технічний мінімум) з пожежної безпеки на підприємстві. Тут цей курс викладають пожежники 


Cвітлина сайту ogo.ua

Що призвело до виникнення пожежі у Кемерово?

1) Корупція та безвідповідальність. Смерть людей та дітей у ТРЦ «Зимова вишня» є найяскравішим прикладом того, що корупція вбиває!

2) Вагомі порушення норм пожежної безпеки:

- як стало відомо, вже під час будівництва торгового центру у Кемерово, норми пожежної безпеки не відповідали вимогам чинного законодавства. Джерело у службах технічного нагляду регіону не виключає проблем з проводкою. На початковому етапі були порушення під час монтажу та обслуговування електромереж у будівлі торгового центру. Вони могли не витримати підвищеного навантаження і, можливо, не мали високого ступеня захисту від перепадів напруги;
- грубі порушення норм пожежної безпеки в процесі його експлуатації, зокрема, аварійні виходи кінотеатру були заблоковані в момент перебування дітей в середині;
- співробітник служби приватної безпеки свідомо відключив систему протипожежного алярму;
- система пожежогасіння не функціонувала;
- евакуаційні знаки та вказівники виходу не освітлювались (люди не чули сирени тривоги, а зрозуміли, що у пастці лиш тоді, коли побачили полум'я і дим).

Слідчі поліції та МНС Росії з'ясували також і іншу ймовірну причину спалаху пожежі. За версією слідчих, пожежа могла бути спровокована кимось з дітей, які бавились запальничкою, перебуваючи у батутній кімнаті для дітей, що містила численні розважальні ігрові споруди з гуми та пластику. Ймовірно, що хтось з дітей підпалив запальничкою поролоновий наповнювач. За словами Володимира Чернова, заступника губернатора Кемеровської області «невеличке полум'я швидко перекинулось на інші ігрові споруди, тож все зайнялося в момент як порох», - зазначив чиновник.

 

Щоб отримати базові знання про пожежну безпеку в квартирі (будинку) та про те, як поводитись у безпечний спосіб у випадку виникнення пожежі, просимо вас перейти за цим посиланням: http://italawguide.at.ua/news/pozhezha_v_kvartyri_i_jak_sebe_povodyty/2016-04-28-961

 

Користаючи з нагоди, хочу додати, ось що: тут в Італії та у інших західних країнах світу, є закон про безпеку на робочому місці. В Італії це Закон 81/08 (екс 626/94), який включає в собі норми, що стосуються обов'язку роботодавця надати своїм найманим працівникам професійний вишкіл (пожежно-технічний мінімум) з пожежної безпеки на підприємстві.

Цитую норму закону (ст.2):

"Роботодавець зобов'язаний:

• забезпечити найманим працівникам професійний вишкіл (пожежно-технічний мінімум) з пожежної безпеки на підприємстві;
• створити з числа працівників, які отримали професійний вишкіл (пожежно-технічний мінімум) оперативну команду ОПЕРАТОРІВ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ для здійснення:

- запобіжних заходів;
- операцій гасіння пожеж;
- евакуації осіб з місця праці у випадку безпосередньої небезпеки;
- надання першої допомоги потерпілим;
- управління різними надзвичайними ситуаціями.

Особи, які призначаються роботодавцем для проходження даного курсу, повинні мати відмінний психо-фізичний стан;

• забезпечити працівників, які є операторами пожежної безпеки всім найнеобхіднішим, зокрема відповідним обладнанням та засобами індивідуального захисту".

До речі, цей курс включає низький, середній та високий рівень пожежної небезпеки на підприємстві в залежності від його класифікації. Тому, коли виникає пожежа на підприємстві, оператори пожежної безпеки даного підприємства, ПЕРШИМИ втручаються, щоб погасити зародок пожежі, а інша частина операторів пожежної безпеки займається евакуацією працівників і викликає пожежників Національної Пожежної Служби Італії (номер телефону 115).

Для того, щоб гарантувати людям повний спектр безпеки різних громадських закладах тут в Італії, працівники приватної служби безпеки (охорони) чи працівники підприємства, проходять спеціальний професійний курс, який дає їм пожежно-технічний мінімум знань та навиків з пожежної безпеки на підприємстві і отримують відповідну кваліфікацію.

Україні вартувало б перейняти цей досвід якомога скоріш, адже сучасний стан речей наражає громадян на небезпеку. Окрім того, ДСНС України могла б мати своїх алеатів в особі операторів пожежної безпеки. В який спосіб? Тут є детальна інформація: http://nkc-ekspert.com.ua/uk/articles/navchannya-z-pozhezhnoyi-bezpeky-pozhezhno-tehnichnyy-minimum

 

Переглядів: 261 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018