Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 21:23

Вівторок, 23.10.2018, 21:23

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2016 » Квітень » 28 » ПОЖЕЖА В КВАРТИРІ І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?
17:14
ПОЖЕЖА В КВАРТИРІ І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?

Одна особа нещодавно звернулась до нас з проханням проінформувати її про пожежну безпеку в квартирі та про те як поводитись у безпечний спосіб з газом, правилами користування з ним, тощо. Щож, ми дуже раді, що ви цікавитесь такими речами, адже це знання, які рятують життя. Оскільки ми не є експертами цієї сфери, то направили дане питання нашим землякам, які тут в Італії є кваліфікованими рятівниками-волонтерами Національної Служби Цивільного Захисту Італії і подаємо їх відповідь.


Фото: benecasa.it

Базові поняття гасіння зародку пожежі та порятунку осіб під час пожежі в квартирі чи будинку (особняку).

Пожежа, яка лишень виникла в помешканні є небезпечною для життя людини, але не критичною. Все залежить від вміння людини зберегти спокій, не піддатися паніці та вчасно вміти її погасити. Пожежа починається зі зародку, а тому її вчасна і ПРАВИЛЬНА локалізація і гасіння можуть запобігти її подальшому розвитку та фатальним наслідкам.

Отже, якщо мова йде про зародок пожежі через перевантаження електросистеми, тому перш ніж почати її гасити, необхідно вимкнути головний вимикач (в Україні це електричні пробки) і лише потім можна починати гасити вогонь.

Чим можна гасити вогонь?

Якщо мова йде про електричну проводку, розетки, дроти, електричні пристрої та прилади, тощо, то в жодному разі НЕ МОЖНА гасити їх водою! Для гасіння такого типу пожежі, необхідно мати порошковий вогнегасник (еstintore a polvere) aбо вогнегасник з вмістом СО2 (estintore con anidride carbonica), який заморожує полум'я вогню. Якщо у вас в квартирі таких немає, то радимо вам їх придбати. Вони є невеликого розміру, а отже і не важкі.

Якщо мова йде про зародок пожежі на кухні (наприклад, вогонь охопив жир чи олію в сковорідці), то і в такому випадку використання води для гасіння вогню КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! Необхідно виключити негайно газ, маючи на руці кухонну рукавицю і накрити сковорідку кришкою. В такий спосіб ви "задушите" полум'я вогню і зможете запобігти його подальшому поширенню.

Вам не вдається погасити вогонь і він набирає масштабності?

Телефонуйте негайно до Національної Пожежної Служби на номер 115, вказавши чітко своє ім'я та прізвище, вулицю та номер будинку, забирайте дітей або/та осіб похилого віку і негайно покидайте приміщення. Не будьте героями і не бавтеся в пожежників, бо при пожежі слід діяти розсудливо!

Що робити?

1) Якщо ви дочекались того критичного моменту, що зародок пожежі перетворився на пожежу, то змочіть носову хусточку чи будь-яку іншу річ водою і покрийте нею дихальні шляхи (рот і ніс). Чому? В такій ситуації дихати необхідно лише через зволожену тканину! Опісля змочіть покривало чи навіть ковдру і накрийтесь нею.

2) Закрийте негайно двері до кімнати у якій почалась пожежа. Якщо квартира наповнюється димом, то переміщайтесь по ній максимально зігнутими або повзайте на колінах, щоб не задихнутись чадним газом і не знепритомніти в той час як шукайте своїх рідних.

3) Закрийте двері та вікна, оскільки приплив свіжого повітря з двору сприяє ще більшому розвитку пожежі.

4) Рятуйте в першу чергу дітей та батьків чи інвалідів або осіб похилого віку, якщо ви кинулися рятувати когось з них. Потім псів, котів, птахів і т. д., якщо ще є змога! Не наражайте себе лишній раз без потреби на небезпеку!

Де шукати дітей під час пожежі?

Зазвичай діти від страху ховаються під стіл, ліжко, в шафу або просто забиваються у куток. Тому пам'ятайте про це завжди.

Куди рухатись під час пожежі?

Часто через страх можна втратити орієнтацію навіть у власному помешканні. Тому, навіть якщо хата вже трошки задимлена, намагайтесь вгледіти звідки віє вітер. Тому рухайтесь в його напрямку.

Ви побачили людину на якій горить одяг?

Негайно зваліть її на землю та швидко накиньте на неї будь-яку річ, бажано, щоб вона була вологою (покривало, плащ, куртка). Якщо вона не волога, то просто щільно притисніть її до тіла людини на якій горить одяг. Погасивши полум'я, НІКОЛИ не намагайтесь зняти з потерпілого одяг, який був на ньому і негайно викличте швидку, зателефонувавши на номер 118.

Увага! Якщо одяг, який є на вас теж загорівся, то падайте негайно на землю і перевертайтесь, щоб погасити полум'я. Ніколи не намагайтесь бігти! Чому? Приплив кисню є каталізатором розгоряння полум'я, яке охопило ваш одяг!


Фото: imujer.com

Отже, якщо в квартирі виникла пожежа і ви маєте побутовий вогнегасник (з СО2), - див фото, то скористуйтесь ним негайно, зберігаючи спокій. А якщо такого у Вас нема, то обов'язково придбайте його собі.

У випадку відсутності вогнегасника, телефонуйте негайно до Національної Пожежної Служби на номер 115 і вкажіть чітко своє ім'я та прізвище, вулицю, номер і поверх будинку. Опісля, якщо є можливість, слід перекрити головний вентель подачі газу (зазвичай він є поруч газового лічильника) і негайно покинути приміщення.

Важливо розуміти, що при пожежі, відлік часу йде на секунди і невеликий спалах вогню, за лічені секунди може перетвеоритись на велику пожежу. Тому, від правильності дій, залежить і життя людини. Особливо це стосується здатності особи не впадати в паніку та зберігати спокій.

Пожежа застала вас у квартирі/будинку?

Якщо ви прокинулись від запаху диму, то ніколи не залишайтесь у сидячій формі в ліжку, а негайно скотіться з нього на підлогу і повзіть під хмарою диму до дверей вашої кімнати, проте не відчиняйте їх відразу. Чому? Дим і полум'я можуть вас огорнути, тому слід бути обережними;

Обережно доторкніться до дверей. Якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх, і пробравшись через них, негайно зачиніть їх за собою та продовжуйте пересуватись повзком до виходу з приміщення;

Якщо двері гарячі, то не відчиняйте їх. Якщо у вас біля ліжка є пляшка з водою, то змочіть нею речі і щільно закрийте ними всі щілини та отвори, щоб уникнути подальшому проникненню диму до кімнати;

У кімнаті, яка ще не вщент сповнена димом, відкрийте вікно і кличте на допомогу;

Якщо ви не в змозі відкрити вікно, то розбийте його твердим предметом. В такий спосіб ви зможете привернути увагу людей, які зможуть викликати пожежну команду;

Якщо ви мешкаєте у багатоповерховому будинку, а пожежа виникла на нижніх поверхах, то не біжіть вниз стрімголов крізь вогонь та дим, ані не використовуйте ліфт, бо під час пожежі користуватися ліфтом заборонено. Чому? Він може застрягнути і ви не зможете з нього вийти. Тому краще змочіть водою речі і щільно закрийте ними вхідні двері, щілини та отвори, щоб уникнути подальшому проникненню диму до вашої квартири і зателефонуйте на 115. При наявності в будинку зовнішньої пожежної драбини, скористайтеся нею, щоб зійти вниз.

Ви побачили пожежу і людей у палаючій вогнем квартирі?

Якщо ви не маєте відповідного вишколу щодо порятунку осіб під час пожежі, то ні в якому разі не наражайте своє життя на небезпеку. Чому? Палаюча квартира чи будинок, містить в собі масу різних ризиків: висока температура, низька видимість через дим, присутність чадного газу, евентуальний обвал конструкцій будинку чи споруди, вибух технологічного обладнання або приладів, падіння обгорілих дерев'яних балок, тощо.

 

Переглядів: 2299 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018