Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:14

Вівторок, 20.03.2018, 07:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Квітень » 26 » Права власника дозволу на проживання ЄС на невизначений термін
11:57
Права власника дозволу на проживання ЄС на невизначений термін

У відповідності до Законодавчого Декрету № 3 від 8 січня 2007 року, який є впровадженням Директиви ЄС № 2003/109/ЕС про статус громадян третіх країн, що не є громадянами країн-членів ЄС, які тривалий час проживають в ЄС, дозвіл на проживання ЄС (Рermesso di soggiorno CE per soggiornanti di lungo periodo — колишня Сarta di Soggiorno) є безтерміновим і надає його власнику цілий ряд привілегій. Зокрема власнику такого дозволу на проживання надається особливий правовий статус, який дає йому більше прав, ніж тим, що володіють звичайним дозволом на проживання, а саме:


- можливість в'їзду на територію Італії та ЄС без візи і повна свобода пересування по теритоії Шенген Зони за вийнятку певних обмежень, що передбачені військовими законами;

- можливість здійснювати будь-які види трудової діяльності на території держави, що видала йому даний дозвіл за винятком тих видів трудової діяльності, які прямо віднесені законом до громадянин Італії та ЄС (наприклад: детективна діяльність та робота у державних інституціях).

- При укладенні трудових відносин з роботодавцем, власник такого дозволу на проживання звільняється від укладення додаткового контракту на перебування (колишній contratto di soggiorno);

- брати участь у адміністративних виборах кандидатів на пост мера міста у якому громадянин проживає та брати участь у виборах кандидатів в депутати до районної/обласної ради;

- брати активну участь у громадському житті країни.

Громадянин України, який володіє аналогічним дозволом на проживання, що був виданий йому іншою державою-членом ЄС, може вільно проживати в Італії протягом терміну, що перевищує термін три місяці (90 днів) і здійснювати трудову діяльність. Він може також:

- працювати як найманий працівник, або як приватний підприємець, однак, у відповідності до умов, що передбачені чинним законодавством Італії та регіону у якому проживає;

- відвідувати курси з вивчення мов, навчальні курси або курси професійної підготовки;

- проживати в Італії з інших мотивів, за умови наявності житла, економічних ресурсів для свого утримання та медичного страхування (вартість річної медичної страхівки становить 8.500 євро).

- має можливість і право, (при умові, якщо це буде документально доведено), на соціальну допомогу, соціальне забезпечення, лікування, освіту і інші послуги що є доступними для громадян Італії та ЄС, в тому числі і доступ до процедури щодо отримання державного житла.

Запит на видачу такого дозволу на проживання в Італії, громадянин України, який володіє аналогічним дозволом на проживання, що був виданий йому іншою країною-членом ЄС, повинен бути поданим до Імміграційного Відділу Квестури за місцем проживання протягом 3 (трьох) місяців від дня приїзду на національну територію. Наявність візи в паспорті не обов'язкова. Видача такого дозволу на проживання доводиться до відома держави-члена ЄС, яка попередньо видала йому аналогічний дозвіл на проживання.

Якщо громадянин України, який володіє аналогічним дозволом на проживання, що був виданий йому іншою країною-членом ЄС бажає перебувати в Італії терміном, що є менший ніж три місяці, то йому достатньо подати до Імміграційного Відділу Квестури за місцем проживання декларацію про свою присутність на території Італії.

Окрім цього він має право на видачу дозволу на проживання з мотивів поєднання сім'ї в Італії за умови, якщо його дружина/чоловік має аналогічний дозвіл на проживання в Італії.

Власник дозволу на проживання ЄС на невизначений термін (scadenza illimitata), однак, може бути департованим у свою державу за умови, якщо:

- існують серйозні підстави та докази, які підтверджують те, що його присутність на національній території становить реальну загрозу для громадського порядку або національної безпеки, а також якщо його перебування на національній території є пов'язане з міжнародним тероризмом;

- по відношенню до нього застосовуються превентивні персональні заходи (наприклад: скоєння ним важкого злочину, і т.п.).

При прийнятті рішення компетентними органами влади щодо видачі декрету про репатріацію (екстрадицію) громадянина у його країну, береться до уваги його вік, тривалість перебування в державі, а також наявність сімейних і соціальних зв'язків у межах національної території і відсутність таких факторів в країні його походження.

Дозвіл на проживання ЄС на невизначений термін може бути відкликаний (анульований) також, якщо по відношенню до громадянина було встановлено:

- що цей дозвіл на проживання був придбаний незаконним шляхом;

- його присутність в державі становить небезпеку для громадського порядку та громадської безпеки;

- на території Європейського Союзу він не появлявся протягом 12 (дванадцяти) місяців поспіль;

- громадянин отримав аналогічний дозвіл на проживання і в іншій державі, яка є членом ЄС;

- громадянин не проживав 6 (шість) років поспіль на території Італії.


Запит на цей тип можуть робити тільки ті, хто мають звичайний дозвіл на проживання (permesso di soggiorno), і які протягом 5 років постійно перебували легально на території Італії, не притягувались до кримінальної відповідальності та здали успішно екзамен з італійської мови. Запит повинен бути зроблений у поштових відділеннях або через патронатні служби, що є при профспілках.

У заяві повинні бути включені:

• копія всіх сторінок паспорта або аналогічного документу термін дії якого ще є дійсним;

• копії податкових декларацій (доходи повинні бути вищі, ніж річний соціальний рівень) для домашньої прислуги (покоївки / опікунів): представлення виписки з INPS (Національний Інститут Соціального Забезпечення) про сплачені внески (контрибути);

• сертифікат про несудимість і свідоцтво про непритягуваність до кримінальної відповідальності;

• документально засвідчена відповідна наявність житла та житлової площі, якщо заява подається і на членів сім'ї;

• копії платіжних відомостей на поточний рік;

• довідка з місця проживання та сімейного стану;

довідка про успішність здачі екзамену з італійької мови;

• поштової оплати для електронного дозволу на проживання (€ 27,50).

• електронна марка за € 14,62.

Оплата заказного листа становить € 30.


Переглядів: 503 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018