Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.02.2018, 09:39

Четвер, 22.02.2018, 09:39

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Вересень » 17 » Rzeczpospolita: 16 вересня - історичний день для України
11:51
Rzeczpospolita: 16 вересня - історичний день для України

Іноземна преса пише про переживання щодо обороноздатності Польщі, історичний шанс України, скрутну зиму попереду та енергетично-політичний диктат "Газпрому". Повернути загальний призов? Дедалі більше поляків вважають за потрібне повернути загальний призов до армії, пише інтернет-видання MetroMSN. Якщо в 2008 році, коли Польща перевела армію на контрактну основу, за загальний призов виступало 26% поляків, то в 2014 році ця цифра зросла до 34%, вказує нещодавно проведене опитування. Також 24% поляків вважає, що відсутність загальнообов’язкової служби в армії негативно впливає на обороноздатність країни (14% - у 2009 році).

Видання зазначає, що зростання підтримки загального призову до армії спостерігається у всіх вікових групах респондентів.

"Зростання підтримки в суспільстві загального призову може мати зв’язок з дедалі більшим почуттям небезпеки внаслідок конфлікту в сусідній Україні", - каже Тадеуш Врубель з військового видання Polska Zbrojna.

А ось міністерство оборони Польщі досить прохолодно поставилося до зміни настроїв в суспільстві.

"Важко порівнювати рівень підготовки професійних солдат, що вчаться своїй професії роками, із призовниками. Нинішня система професійної армії чудово справляється, а рівень підготовки солдатів постійно покращується. Ми навіть не розглядаємо повернення до обов’язкової військової служби", – каже речник міністерства Яцек Соньта.

Історичний шанс

Історичним днем для України називає 16 вересня Богуслав Хработа у своїй колонці, опублікованій в виданні Rzeczpospolita.

На думку автора, саме ратифікація угоди про асоціацію з Євросоюзом відкриває для України справжню перспективу докорінно змінити країну на краще, попри усі негативні чинники в внутрішній та зовнішній політиці, як-то бої на Донбасі, складнощі у проведенні антитерористичної операції, економічний тиск з боку Росії та безлад на внутрішньополітичній арені.

Тепер все в руках України, і від неї залежатиме, чи скористається вона шансом провести реформи і, можливо, колись отримати перспективу вступу до НАТО та ЄС, хоч обставини ратифікації і є надзвичайно важкими.

Поки що ЄС тільки трохи відчинив двері для України, пише автор.

Справа НАТО також є надзвичайно далекою перспективою, адже Альянс ніколи не погодиться прийняти у свої лави країну, яка фактично перебуває у стані війни.

Автор відзначає, що в Україні ситуація складна, але не безнадійна. Останні конфлікти зміцнили патріотизм українців та їхнє бажання йти вперед. Але для цього країна все одно потребуватиме підтримки ЄС, аби не залишитися наодинці з таким сильним супротивником, як Росія.

Чим зігрітися зимою?

Однією з жертв збройного протистояння на Донбасі стала вугільна галузь України, пише британське видання Independent. Енергетична криза, яка розпочалося, коли Володимир Путін перекрив постачання газу з Росії, серйозно загострилася внаслідок призупинення постачання вугілля з Донбасу, пише видання.

Україна зараз стикається з перспективою найпохмурішої зими, адже існує загроза, що великим містам бракуватиме енергії для опалення. Український уряд визнає, що він не має достатньо палива для обігріву будинків та підтримування роботи деяких фабрик, в той час як українська економіка і так значно падає.

Після того як Росія припинила поставку газу до України через суперечку за неоплачені рахунки, Київ прагнув замінити нестачу завдяки зворотньому реверсу газу з Європи. У відповідь на це "Газпром" погрожував скоротити постачання газу в Європу.

Регіони, які контролюють сепаратисти, сподіваються уникнути проблем зимою, домовившись про постачання дешевого газу з Росії, пише видання, яке скептично оцінює можливий успіх таких перемовин.

 

Газ

Чи вистачить Україні газу взимку?

Газовий диктат

Обмежуючи постачання газу до Польщі, "Газпром" порушує чинний контракт, пише польське видання Defence24.

Відповідно до укладеного контракту, польська компанія PGNiG має право вимагати постачання будь-якої кількості газу в рамках обсягу, передбаченого контрактом, а "Газпром" зобов'язаний цю заявку виконати, каже експерт Інституту Собеського, Томаш Хмаль.

"Ніхто не може перевіряти, чи цей газ використовується для власних потреб, чи іде на експорт", - зазначає експерт.

Обмеження постачання спричинене бажанням Польщі постачати газ в Україну у реверсному режимі.

На його думку, Польща повинна вимагати від "Газпрому" виконання контракту. Потурання тиску тільки зашкодить Польщі, каже експерт.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Переглядів: 271 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018