Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:10

Вівторок, 20.03.2018, 07:10

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Січень » 29 » Саме Україна є старшим братом Росії
23:24
Саме Україна є старшим братом Росії
 
Фото: телеканал 24.tv
Ця стаття була написана ще у 2007 році, але актуальною вона стала лише сьогодні. "За неймовірно короткий термін Київ побудував демократію і почав швидкий рух у Європу. Настав час взяти в дорогу і свого молодшого брата - Москву, адже і він намагається туди потрапити"... зазначив Збігнев Бжезинський у колонці журналу Корреспондент. "Необхідно привітати український народ з політичною зрілістю, яку він знову продемонстрував на недавно минулих виборах" - зазначає автор. "Українцям справді є чим пишатися, тому що вони - частина універсальної політичної культури демократії, тобто здатності погоджуватися, не погоджуватися і люто дискутувати, але - в рамках міцного конституційного процесу"
 
"Молодший брат?" - Запитає хтось. Так, Росія - молодший брат України для кожного, хто справді знає історію. І в політичному сенсі Україна показала зрілість і здатність до знаходження компромісу, якому Росії належить лише вчитися.
 
Подивіться на президентські і парламентські вибори в обох країнах з точки зору одного дуже простого тесту на демократію: якщо ви точно знаєте, хто переможе, і якщо ваше прогнозування виявляється неправильним, можете бути впевнені - це демократія. Не становить великої праці передбачити, хто переможе на майбутніх виборах у Росії, і це багато про що говорить.
 
Так що пора молодшому братові повчитися у старшого. Коли Україна тільки ставала на демократичний шлях, було повно жахливих пророцтв. Деякі досить компетентні аналітики запевняли, що країна розколеться на дві частини, що вона у своїй основі нестабільна, що Західна Україна в результаті виявиться незалежною, але інша частина, швидше за все - ні.
 
Але моделі голосування усе більше розмивають регіональні відмінності: під час останніх виборів Юлія Тимошенко добилася переконливого успіху на сході, в той же час Віктор Янукович отримав деяку кількість голосів на заході.
 
Україна добилася успіху в будівництві держави. Немає жодних сумнівів у тому, що Україна - частина Європи. Це реальність, з якою кожному в ЄС доведеться звикнути. Нація стає нацією, коли в неї є глибока історична самосвідомість. Ця самосвідомість проявиться і у 2012 році, коли українці підуть голосувати за себе і свою країну! Країна без пам'яті - як людина без мізків, нездатна до самоаналізу. Головний помічник президента Леоніда Кучми не знав про масові поховання в Биківні, коли кілька років тому я висловив особисте співчуття з приводу трагедії. І я підозрюю, що багато українців також не знають про Биківню. Такі речі необхідно знати, це важливо. Ось чому резолюція Верховної Ради про Голодомор як акт геноциду - це політична та історична віха. Вона нагадує людям про важливість незалежності, про відповідальність за власну країну. І це те, що відбувається сьогодні в Україні.
 
Зараз лідери країни повинні довести свою зрілість демонстрацією чіткого розуміння відповідальності за свої політичні рішення і програми. Власне, зараз час остаточно визначитися, в чому ж головна ідея демократії - у змаганні програм і політичних лідерів чи їх відповідальності за свої слова.
 
Після вражаючої народної підтримки Юлії Тимошенко, в неї в майбутньому є реальна можливість показати всім українцям, що вона - справжній лідер нації. У неї є шанс очолити державу, або уряд і довести, що вона - не передвиборчий популіст, а відповідальний лідер, який може формувати політику на тривалий термін - без емоцій, але із зобов'язаннями, жорстко, але без політичної помсти. Вона продемонструвала приголомшливий політичний талант. Зараз у неї з'явилася можливість перетворити його в стійке лідерство.
 
У Януковича також ще є можливість показати себе відповідальним лідером нації, а не кращим варіантом для великої сусідньої країни. Він справді ще може показати себе справжнім лідером нації, який бере участь у поході України в Європу. І не лише на словах, але й на ділі, однак для цього йому вкрай необхідна політична воля.
 
У всіх трьох попередній політичних лідерів (Тимошенко, Ющенко, Янукович) сьогодні є історична можливість довести Росії і ЄС, що Україна - це абсолютно сформована нація, яка постійно зменшує прірву між собою і ЄС. Ця прірва - не вина України. Це - наслідок довгих років поневірянь та надзвичайної терпеливості, яка виховала в душах українців витримку, попри нищівний комунізм і відсутність свободи та незалежності - як це було в часи СРСР так і в часи імперії. Якщо задуматися про масштаби причин, які створили цю прірву, залишається лише дивуватися тому, наскільки вузькою вона стала зараз.
 
Можна до безкінечності міркувати про проблеми і критерії, стандарти і недоліки, але незаперечний факт полягає в тому, що країна на правильному шляху - шляху до свободи та незалежності. ЄС - це дорога у відповідальну свободу, утвердження незалежності та гарантія безпеки, як країни-члена НАТО. Уявлення про Україну як нормальну європейську країну стає все більш домінуючим серед різних країн світу.
 
У всього вищесказаного є більш широкий і обнадійливий контекст. Оскільки Україна рухається в бік Європи, імперські амбіції Росії слабшають, і в неї залишається тільки один шлях - йти за своїм старшим братом. У Росії просто не буде іншого вибору - через її величезні території, демографічні кризи та зростаючі сили східних сусідів. Якщо Росія не буде рухатися в Європу, збудеться інше пророкування, висловлене одного разу алегорично, але яке стало зловісним географічним визначенням тепер. Евентуальне майбутнє заселення російських земель чужоземцями зі Сходу, змусить Росію діяти імперсько - ціною свободи українців - засилаючи їх знову в Сибір, аби зберегти на своїй території європейську расу. Я маю на увазі слова генерала Де Голля про те, що "Європа - це територія до Уральських гір". Ідея Росії бути в Європі до самого Владивостока є привабливою і для самих росіян. Але якщо вони не будуть намагатися втілити її в життя, то зіткнуться зі страшною невизначеністю. Так що Україна пропонує Росії не просто урок, а шлях повний надій. Шлях, по якому, як всі ми на Заході повинні сподіватися, що Росія неодмінно піде.
 
Збігнєв Бжезінський - політолог, консультант Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Вашингтон).
Джерело:ІноЗМІ
 
Переглядів: 424 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018