Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Середа, 21.02.2018, 23:56

Середа, 21.02.2018, 23:56

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Лютий » 6 » СБУ розпочалa інтенсивний збір даних про інтернет-користувачів України
14:16
СБУ розпочалa інтенсивний збір даних про інтернет-користувачів України
 
Експерти обурені тим, що СБУ збирає дані на інтернет-користувачів України. Керівники інтернет-асоціацій виступили із заявою і висловили занепокоєння запитами Служби безпеки до провайдерів щодо надання інформації про інтернет-користувачів України. Вони звернулися із відкритим листом до голови СБУ Олександра Якименка.
 
Представники інститутів громадянського суспільства висловили своє занепокоєння у зв'язку із прискореним згортанням в Україні прав людини на інформацію, свободу слова та вираження поглядів разом із іншими фундаментальними свободами. Вони повідомляють, що ряд операторів та провайдерів телекомунікацій отримали від слідчих органів Служби безпеки запити на необхідність, в рамках кримінального провадження, надання відомостей про абонентів або користувачів Інтернет, які протягом встановленого періоду відвідували веб-сайти за певними електронними адресами. Керівники інтернет-асоціацій нагадують, що згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати і використовувати інформацію.

В свою чергу, відповідно до законодавства, оперативно-розшукову інформацію слідчі органи можуть запитувати лише щодо конкретних осіб у конкретному провадженні. Експерти ставлять під питання правомірність вказаних запитів слідчих органів СБУ стосовно невизначеного кола осіб, які відвідували певні веб-сайти.

"Очевидно, зібрання доказів за вищевказаними запитами фактично не регламентується положеннями кримінального процесуального законодавства, а здійснюється на підставі таємних інструкцій, що явно не узгоджується з демократичними стандартами", - сказано в листі. На думку експертів, подібні запити СБУ – це спроба утиску конституційних прав особи на інформацію, свободу слова, яка має ознаки боротьби з інакодумством.
 
Підписанти звернулись до усіх громадян України, громадських організацій і рухів, іноземних організацій з прав людини підтримати звернення щодо заборони безпідставного втручання силовиків у приватне життя людей. Та заборони немотивованого збору вразливих персональних даних, які в подальшому можуть перейти в репресії.
Лист підписали голова Правління Інтернет асоціації України Тетяна Попова, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ Іван Пєтухов, голова Правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України Елліна Шнурко-Табакова.
 
 
Переглядів: 208 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018