Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 22.02.2019, 10:56

П`ятниця, 22.02.2019, 10:56

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Грудень » 19 » Сектор охорони здоров'я і його роль у сфері цивільного захисту Італії
11:38
Сектор охорони здоров'я і його роль у сфері цивільного захисту Італії

Цивільний захист є справді універсальним. Чому? Бо сприяє розвитку в суспільстві соціальної справедливості та правової культури громадян. Сектор охорони здоров'я є невід'ємною частиною сфери цивільного захисту (-надалі ЦЗ) країн ЄС та Заходу. Саме він, тобто ЦЗ, має компетенцію до всього того, що стосується медичної допомоги, запобіжних чи рятівних операцій у надзвичайних ситуаціях, організації і управління медичним та парамедичним (державним та волонтерським) персоналом. Варто знати, що Національна Служба Охорони Здоров'я (-надалі НСОЗ) Італії є однією з оперативних структур Національної Служби Цивільного Захисту (-надалі НСЦЗ) та системи ЦЗ Італії. Як у мирний час так і у випадках надзвичайниих ситуацій чи війни, НСОЗ діє у сфері надання населенню медичних та соціальних послуг. Проте варто також знати, що державна НСОЗ і рятівники-волонтери медичного сектору НСЦЗ Італії мають повну автономію і діють окремо. Серед них: Червоний Хрест Італії, ANPAS (Національна Асоціація Медичної та Соціальної Асистенції), MISERICORDIE D'ITALIA (Національна Асоціація Милосердя Італії).

На світлині зображено карету швидкої волонтерської асоціації ANPAS. Foto: anpasnazionale.org

Окрім цього, перевезенням хворих чи травмованих осіб в наслідок ДТП або ж потерпілих осіб в наслідок певної надзвичайної ситуації до лікарні або просто для надання медпослуг населенню, НСОЗ Італії часто користується послугами вищезгаданих волонтерських асоціацій, які мають власні карети швидких, мобільні медичні пункти (Medical Advanced Post) та все найнеобхідніше оснащення для будь-якої звичайної чи надзвичайної ситуації.

Медичний мобільний пункт волонтерської асоціації ANPAS. Foto: anpasnazionale.org

Така співпраця є досить ефективною, оскільки НСОЗ Італії є спроможною забезпечити громадськості 24 години на добу 365 днів на рік велику кількість медиків і парамедиків, а також «швидких» для надання населенню гідної медичної допомоги. А отже, забезпечити виконання конституційного права громадян.

НСОЗ Італії являє собою комплекс функцій та благодійних заходів, що проводяться регіональними службами охорони здоров'я, (органами і установами національного значення держави) для забезпечення охорони здоров'я громадян, як одного з основних прав індивідуального та колективного інтересу, поважаючи гідність і свободу людської особистості (стаття 1 Законодавчого Декрету № 502/92).

Належне місце у НСОЗ Італії займає і Національна Ветеринарна Служба. Охорона здоров'я та захист звірят є не менш важливою місією цієї служби у сфері цивільного захисту країни. Окрім державної служби, в Італії є і волонтерські асоціації з питань захисту та порятунку тварин. Для цього вони мають спеціальний вишкіл, службові автомобілі та «швидкі» з усім найнеобхіднішим. Волонтери, після складення урочистої присяги перед префектом, набувають кваліфікацію агентів адміністративної та судової поліції. Тому, хоч вони волонтери, проте у відповідності до національного та регіональних законів, як агенти судової та адміністративної поліції, вони мають право перевіряти документи у браконьєрів та наявність відповідних ліцензій у мисливців, грибарів, рибалок, виписувати штрафи за порушення норм чинного законодавства країни у цих сферах, складати протоколи, конфісковувати нелегальну зброю, передавати акти до прокуратури. Мова йде про екологічно-зоологічну поліцію або гвардію (polizia або guardia eco-zoofila).

На світлині зображено агента еко-зоологічної гвардії (поліції). Свтлина: youreporter.it

Але повернемось до нашої основної теми. Термін і структура НСОЗ були запозичені Італією в Національної Служби Охорони Здоров'я Великобританії (National Health Service) і затверджені законом Італії № 833/78. Мова йде про реформу сектора охорони здоров'я, яка відбулась в Італії ще у 1978 році.

НСОЗ в Італії є державною системою, яка гарантує універсальний характер медико-санітарної допомоги для всіх громадян як власних так і іноземних, що фінансується за рахунок державних субвенцій, сплати громадянами загальних податків, прямих надходжень через продаж лікарських засобів у державних, комунальних та приватних аптеках (farmacia) та незначних оплат, які пацієнти здійснюють за отриману медпослугу (білий код) у пунктах першої медичної допомоги (Emergency), що знаходяться при кожній клініці/лікарні.

НСОЗ Італії здійснює свою діяльність і у відповідності до ст. 32 Конституції Італії, в якій є закріплено право громадян на охорону здоров'я, не зважаючи на їх громадянство, віросповідання, расу чи колір шкіри. За даними досліджень проведених ВООЗ починаючи з 2000 року, Італія після Франції та Великобританії є і залишається третьою у світі за якістю системи охорони здоров'я і доступу громадян до медичної сфери.

СТРУКТУРА НСОЗ

НСОЗ Італії є сукупністю інституцій та органів, які сприяють досягненню цілей охорони здоров'я населення. Будучи держслужбою, що підпорядкована МОЗ, вона водночас є і державною системою Італії. Вона складається з:

а) Міністерства охорони здоров'я (МОЗ), яке координує національний план охорони здоров'я громадян у відповідності до повноважень гарантованих йому Конституцією через уповноважені органи такі як:

б) Національних органів:

Національна Рада з питань охорони здоров'я (CSS);

Національний Інститут охорони здоров'я (INS);

Інститут з питань запобігання нещасних випадків та безпеки на робочому місці (ISPESL);

Агентство регіональних служб охорони здоров'я (АРСР);

Спеціалізовані центри медичної допомоги з центрами наукових досліджень (IRCCS);

Зоопрофілактичні експериментальні установи;

Національна Ветеринарна Служба (SVN);

Італійське фармацевтичне агентство та з питань боротьби з наркотиками;

в) Регіональних служб охорони здоров'я. Мова йде про місцеві органи охорони здоров'я, тобто про комунальні клініки та лікарні, приватні лікарні, а також державні та приватні аптеки.

Членами НСОЗ (SSN – Servizio Sanitario Nazionale) є всі медики, медсестри, медбрати, ветеринарні лікарі. Всі вони є внесені у спеціальний Національний Реєстр і мають відповідне службове посвідчення з дистинтивом (золотим жетоном). Окрім цього, до НСОЗ відносяться всі державні та приватні лікарні, клініки, амбулаторії, поліамбулаторії та аптеки.

 

СФЕРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В УКРАЇНІ

В Україні, як і в більшості країн колишнього Радянського Союзу, на відміну від країн ЄС, по сьогоднішній день не існує Національної Служби Охорони Здоров'я України. В Україні, на превеликий жаль, до цього ще не дійшли. А це створює цілу низку досить серйозних проблем не лише для громадян, але перш за все, для самих медиків та всіх працівників цієї сфери. Українські медики та працівники цього сектору не мають свого окремого Національного Колективного Контракту (- надалі НКК) на основі норм якого укладається робочий контракт з медпрацівником. В Італії НКК чітко регламентує норми прийняття на роботу та звільнення з роботи і при яких умовах медпрацівник може бути прийнятий чи звільнений з роботи, ПОГОДИННОЇ ЗАРПЛАТИ з урахуванням праці медпрацівників у будні чи вихідні, їх СОЦІАЛЬНІ та ПРАВОВІ ГАРАНТІЇ. Більше того, через відсутність НСОЗ, Україна не взмозі належно забезпечити громадянам їх конституційне право на охорону здоров'я та захист життя, оскільки медпослуги, які отримують українські громадяни не завжди є якісними, бракує якісної діагностичної та іншої апаратури, чіткої координації медичного та парамедичного персоналу (спеціалізованих волонтерських асоціацій меддопомоги), широкого та доступного асортименту медпослуг, належних контролів у цій сфері, сімейних лікарів. Окрім цього в Україні не існує й справжнього незалежного Синдакату (профспілки) працівників цієї категорії, яка б реально захищала їх права і представляла інтереси цього сектору на належному рівні.

Сьогодні Україна на шляху інтеграції у ЄС, а отже у на шляху змін та реформ. Залишається сподіватись, що держава Україна створить НСОЗ і саме через неї та спеціалізовані волонтерські асоціації медичної та соціальної допомоги, вона вміло гарантуватиме суспільству його конституційне право на охорону здоров'я!

Переглядів: 812 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019