Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:31

Субота, 17.03.2018, 05:31

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Березень » 25 » Справа Оксани Макар повинна стати зародком ефективної юстиції в Україні
19:08
Справа Оксани Макар повинна стати зародком ефективної юстиції в Україні
 
Маніфестації проти згвалтувань в Україні
Фото сайту: kavkazcenter.com
"Хто неправедно вчнить, той отримає по своїй непраді" - писав св. апостол Павло у своєму посланні до Солунян. Коли чуєш про такі звірячі злочини на думку спадають такі питання: "в якій країні ми живемо і які цінності ми сповідуємо?” Україна є цивілізованою державою, але реалія таких феноменів, як згвалтування жінок, безкарність міліції та абсолютна всемогутність прокуратур України вказує на те, що Україна не є країною закону, а лише знайомств, безкарності і покривань. Такий звірячий випадок, який стався з 19-річною Оксаною Макар повинен, однак, спонукати український політикум та уповноважені структури до прийняття і впровадження негайних законодавчих та інших заходів, щоб перед законом були рівними всі і несли справедливу відповідальність за скоєне в незалежності від свого стану чи посади.
 
Позиція громадськості. В Україні сталась сенсаційна подія, хоч її суть усвідомили далеко не всі. Миколаївське звіряче згвалтування стало в Україні початком суспільного прозріння, яке нарешті після 20-ти років незалежності дало початок запровадженню в Україні загальноукраїнських маніфестацій протесту проти злочинності, бездіяльності міліції та безкарності винуватців, оскільки вони синки колишніх держслужбовців. Сенсаційна події полягає в тому, що в Україні зародився загальногромадянський опір вседозволеності та безкарності "мажорів". На цей раз це стосується "мажорів”-гвалтівників Оксани Макар.
 
Громадськість м. Миколаєва після проведення маніфестації в знак протесту зґвалтування Оксани Макар обіцяє стежити за кожним кроком міліції в розслідуванні цього злочину. Після обнародування інформації про злочин піднявся весь Миколаїв, а за ним і вся Україна, в інтернеті активно переписується молодь, яка готова брати участь в протестних маніфестаціях. "Ми організовуватимемося і відстежуватимемо кожен крок міліції та прокуратури, всі справи, всі запити, все!", - заявив Круцилов — один з учасників маніфестації. Він зазначив, що саме під час проведення акції протесту в прокуратурі було ухвалено рішення про взяття під варту трьох підозрюваних у скоєнні злочину. Те, що злочинців затримали того ж дня, учасники акції вважають своєю першою перемогою.
 
А тим часом В Україні пройшли маніфестації проти злочинної бездіяльності міліції. У Харкові акція проходила під гаслом «Ні беззаконню!». Харків'яни зібралися біля будівлі ГУ МВС України в Харківській області, щоб закликати правоохоронні органи покарати винних у звірячому злочині. Активісти тримали плакати «Виродкам з Миколаєва — в'язниця!», «Оксана, ти повинна жити», «Гвалтівникам з Миколаєва — кастрацію!» Харківські активісти зазначили, що в Україні тільки за останні роки було скоєно чимало страшних злочинів за участю «мажорів». Згадали Романа Ландика, Дмитра Рудя, Сергія Демішкана, Дмитра Кравця, і те, що жоден з них не отримав по заслугах. Учасники акції зазначили, що по Україні багато випадків жорстоких злочинів на фоні бездіяльності правоохоронних органів, які своєю злочинною бездіяльністю ведуть до того, що кількість таких страшних випадків збільшується.
 
В Одесі мітинг на підтримку Оксани Макар пройшов на Соборній площі. При цьому, ні чиновників, ні працівників правоохоронних органів на Соборній площі не було. Городяни вимагали однакового ставлення правосуддя до всіх, пише сайт 0512.com.ua.На сцену виходили жителі зі своїми жахливими історіями: мати, якій пропонували 5 тис. доларів США за те, щоб вбивця її сина не відповідав за свій злочин, родичі тих, хто загинув, а їх кривдник отримав лише умовний термін і інші.
В Миколаєві на маніфестацію прийшов також мер Миколаєва Володимир Чайка, але його освистали, і задали риторичне запитання: "де ви були раніше?” Миколаївці, які зібралися на мітинг не захотіли, щоб політик піарився на акції протесту, вони кричали йому «Ганьба», «Чайку у відставку».
 
Також учасники мітингу збирали підписи під зверненням, яке направлять до МВС та президента з вимогою справедливого і відкритого розгляду справи Оксани Макар. За словами організаторів мітингу, на сьогоднішній день, допомога надійшла від громадян з усієї України, жителів багатьох міст Росії, а також з Австралії, США, Сінгапуру, Японії, Австрії та Німеччини.
 
Маніфестація протесту відбулась і в Києві. Кияни обурені міліцейським свавіллям і злочинною бездіяльністю, зібралися перед будівлею МВС на Богомольця, 10. На неї прибули і журналісти з різних телеканалів і видань.
 
Маніфестації протесту проти свавілля, жертвою якого стала 19-річна Оксана Макар зворушили навіть прем'єр-міністра України Миколу Азарова. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook: "Мене глибоко зворушило те, як жителі Миколаєва поставилися до цього дикого випадку. Сотні людей готові здати кров, аби допомогти постраждалій дівчинці. І Президент, і уряд вживатимуть найсерйозніших заходів, аби такі ситуації в наших правоохоронних органах більше ніколи не повторювалися".
 
Прем'єр-міністр запевнив, що позитивно ставиться до людей, які мають свою активну життєву позицію. "Там, де людина виходить із протестом, керуючись своєю активною життєвою позицією, відтак, влада серйозно недопрацьовує. Отже, влада не встановила активного контакту з людьми, і нормальні способи спілкування не використовуються. Отже, завжди в цьому випадку треба робити висновки", - вважає він.
 
Позиція МВС: МВС не виключає посилення відповідальності за зґвалтування. Воно виступає за посилення відповідальності за зґвалтування. Про це сказав начальник прес-служби МВС Володимир Поліщук: "Стаття 152 Кримінального кодексу передбачає до 12 років позбавлення волі. Це мало. Але рішення приймає суд... Я вважаю, що слід посилити відповідальність. У деяких країнах за це передбачена кастрація".
 
Позиція правозахисників. Правозахисники м. Миколаєва вимагають покарати тих, хто звільнив гвалтівників Оксани Макар. Андрій Дворецький, член правозахисної організації "Миколаївська правозахисна група" повідомив, що з неофіційних джерел їм стало відомо про те, що співробітники міліції, які витягали постраждалу Оксану Макар зі сміттєвої ями, де її було знайдено на наступний день після згвалтування та спалення, а також ті, хто за першими свідченнями затримували ґвалтівників дівчини, були піддані жорсткій перевірці з боку керівництва РУВС. Тоді як ті, хто насправді відпустили ґвалтівників додому - не зазнали жодних санкцій!
 
Організації також стало відомо, що обласним керівництвом міліції готуються необхідні документи для звільнення міліціонерів, які сумлінно виконували свою роботу, таку інформацію підтвердили співробітники Миколаївської міської ради. В свою чергу начальник Миколаївської міліції, Микола Свєточев, заперечує такі дії керівництва.
 
"Ми збираємося вимагати відставки прокурорів на рівні району, міста та області, бо вони безвідповідально ставляться до роботи своїх підданих, зовсім їх не контролюють. Намагаються покарати тих, хто не може захистити свої права, а справжні винуватці лишилися білими та пухнастими," - розповідає Андрій Дворецький.
 
Правозахисники написали офіційну заяву на ім'я Міністра МВС та Президента України з вимогою провести повторну перевірку та покарати справжніх винуватців цієї справи, а своє наметове містечко обіцяють не прибирати, доки триватиме перевірка.
 
Позиція політиків. Хоч на маніфестації не було помічено представників жодних опозиційних політичних партій, проте лідер Європейської партії України і народний депутат України Микола Катеринчук зазначив зробить все, щоб троє підозрюваних у справі Оксани Макар отримали максимальне покарання.
 
Народний депутат, лідер Європейської партії Микола Катеринчук буде захищати інтереси Оксани Макар в суді. "Я буду представляти її і в слідстві, і в суді. Справа буде непроста. Ми як її представники будемо робити все, щоб всі троє підозрюваних отримали максимальне покарання, передбачене законами України", - заявив Микола Катеринчук. "Я не вірю, що він один (Євген Краснощок) її душив! Головне - щоб Оксана вижила і могла брати участь у слідчих діях", - сказав народний депутат.
 
За словами Миколи Катеринчука, захищати дівчину він буде безкоштовно. "У п'ятницю я повертаюся до Києва (зараз Микола Катеринчук перебуває за кордоном), в суботу буду в Донецьку, зустрінуся з мамою Оксани Макар Тетяною Суровіцкою і дізнаюся, яким юристам вона вже дала доручення на представлення її інтересів в суді", - заявив Микола Катеринчук.
 
Через згвалтування Оксани Макар в міліції та прокуратурі почалися звільнення
 
Як повідомляє Gazeta.ua 22 березня 2012 року в Генпрокуратурі України відбулося спільне засідання колегій ГПУ та МВС України. На ньому пройшов розбір польотів, пов'язаних з розкриттям злочину щодо Оксани Макар, що стала жертвою миколаївських гвалтівників. Як зазначив генпрокурор Віктор Пшонка, якому президент України Віктор Янукович доручив розібратись у справі, сказав, що при розслідуванні допущено цілий ряд порушень, що затьмарило факт його оперативного розкриття. Зокрема він зазначив, що "дефіцит своєчасної повної інформації від правоохоронців, викликав негативний резонанс у суспільстві".
 
Тут варто підкреслити, що цей "ряд порушень при розслідуванні справи та дефіцит своєчасної повної інформації прокуратурі” щераз вказує на абсолютну непрофесійність української міліції і що настав час її докорінно реформувати, але повернемось до аргументу - нд.
 
Рішенням колегії до відповідальності притягнуто дев'ять керівників підрозділів органів внутрішніх справ Миколаївської області, а також декілька працівників прокуратури. Зокрема, звільнений заступник начальника Слідчого управління і начальник відділу з розслідування злочинів проти життя та здоров'я особи УМВС України в Миколаївській області. Звільнений з посади також начальник слідчого відділу Центрального райвідділу міліції, прокурор цього ж району та його заступник.
 
Ряд керівників отримали догани та стягнення. Пшонка також заявив, що особисто вимагатиме суворого дотримання законності, прозорого розслідування справи Оксани Макар та покарання винних! Сподіваємось що до покарання будуть притягнені винні, а не "перші попавші під руки правосуддя”...
 
Нагадаємо, за останній час сталося два резонансних зґвалтування. Одне 10 березня у Миколаєві, коли 3 молодиків людей зґвалтували, побили і потім підпалили 19-річну дівчину, а друге — у другій половині березня в Умані, коли дівчину зґвалтували 5 молодих людей, один з яких, як попередньо встановлено, є сином депутата Черкаської обласної ради. Крім того, у Києві днями двоє молодих хлопців зґвалтували 12-річну дівчинку.
 
Відеоматеріал від Oleg85577
 
 
Переглядів: 486 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 2
2  
I appreciate you taking to time to contribute That's very heplful.

1  
Звістка про те, що сталося з мешканкою Миколаєва Оксаною Макар сколихнула всю Україну. Останні декілька днів мене не полишає страх. Страшно жити у такій країні, де правосуддя перетворюється на порожній звук, який легко заглушить єдиний телефонний дзвінок від одного батька-посадовця іншому. Страшно, що ти ніхто й нізвідки, бо у тебе такого батька немає. Страшно, що тебе знічев’я можуть назвати проституткою тільки за те, що ти дозволила собі піти потанцювати й з кимось познайомитися. Страшно, що одного вечора ти можеш не повернутися додому після такого знайомства…

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018