Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:29

Четвер, 19.04.2018, 15:29

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Січень » 4 » Стаття 18 Закону 300/70: ситуація між урядом та профспілками загострюється
22:52
Стаття 18 Закону 300/70: ситуація між урядом та профспілками загострюється
 
Протест профспілок Foto tg24.it
"Жодне вето нас не зупинить ні партій, які підтримують ст. 18 ні профспілок, які захищають інтереси працівників навіть якщо наші переговори закінчаться безрезультатно..." такою тезою розпочав свою сьогоднішню прес-конференцію прем'єр-міністр Італії Маріо Монті на запитання журналістів щодо розробки та втілення 2-ої фази економманевру. "Як я і обіцяв, мій уряд з 1 січня розпочав розробку нової реформи, яка стосується ринку праці нашої країни. Ми мусимо провести реформу ринку праці, бо цього від нас вимагає Європа” - зазначив Монті.
 
Згідно розробленої моделі нового декрету, норма, яка стосується "антизвільнень” з роботи на відміну від чинної 18 статті Статуту працівників, яка забороняє роботодавцю звільняти своїх працівників без важливої причини, буде стосуватись тепер лише трьох категорій працівників, але про це пізніше.

Подолати ст. 18 Закону 300 від 1970 року відомий як Статут Працівників — це головне завдання уряду Монті, який вже на протязі декількох днів проводить переговори з профспілками Італії CGILем, CISLом, UILем, UGLем та Конфедерацією Промисловців (Confindustria), яка як і уряд є зацікавлена у відміні вищезгаданої статті Закону і є єдиним питанням порядку денного зустрічі.
 
Переговори є надзвичайно важкими, бо тиск на профспілки як з боку уряду так і з боку Конфіндустрії є досить відчутним, але профспілок це абсолютно не хвилює. Профспілки непохитно відстоюють ст. 18, яка на їх думку "повинна залишитись незмінною, адже майбутня практика звільнень з роботи працівників без поважної причини аж ніяк не створить зайнятість в державі” - зазначила голова Конфедерації CGIL Сузанна Камуссо. З іншого боку є Європа починаючи від єврокомісії з питань праці і закінчуючи Центральним Європейським Банком головою якого є італієць Маріо Драґі, який у свій час був головою Нацбанку Італії. У ЄС вважають що саме він "попросив” у добровільно-примусовому порядку чинного прем'єра відмінити славнозвісну статтю погрожуючи блокування фондів яких Італія дуже потребує.
 
Окрім цього для самого Монті відміна 18 статті Статуту працівників є питанням довіри до нього та його уряду в ЄС. А насправді ст. 18 — це проблематика особистого характеру, яка для самого Монті може бути просто катастрофічною. Дефіцит довіри в Італії та в ЄС до нього та його уряду — це його найболючіша проблема, яка у 2013 році може стати для нього фатальною на майбутніх парламентських виборах.
 
Що стосується самого Монті, то він вважає що ріст різниці між державними акціями (spread) Італії та Німеччини залежить також і від економічної політики самої Італії, яка знову потрапила у глибоку рецесію і щукає всілякі розв'язки для виходу з неї. Натомість експерти ЄС ставляться до таких намагань досить скептично, адже ситуація у якій знову опинилась Італія є не менше і не більше як просто — катастрофічною. Щоб підняти рейтинг довіри до себе протягом наступних двох днів Маріо Монті проведе своє європейське турне: спочатку в Париж на зустріч з Ніколасом Саркозі, а потім, 18 січня в Лондон де зустрінеться з прем'єр-міністром Англії Девідом Кемероном. Кінець турне повинен увінчати тристоронній саміт Рим-Париж-Берлін.
 
А тим часом сьогодніні переговори знову не привели до бажаної мети прем'єра. Як і в минулі дні переговори закінчились безрезультатно для уряду, а тому, як повідомила міністр праці Ельза Форнеро "вже з завтрашнього дня ми зустрічатимемось лише окремо з кожною одною профспілковою Конфедерацією, бо інакше ми нічого не досягнемо”. Така заява шалено обурила голів Конфедерацій профспілок, які бачать у словахї Форнеро ясний намір не йти на згоду, адже такий метод — це класичний метод європейського соціального діалогу, який сьогодні широко застосовується у ЄС: замість типової трикутної координації, яку застосовувалось у дев'яностих роках, вислуховують окремо думки всіх зацікавлених сторін по темі (в даному випадку ринок праці), а тоді приймають загальновигідне рішення без жодних додаткових компромісів або домовлень. Таку ургентність зумовлюють короткі терміни часу. Монті і Форнеро планують якумога швидше закінчити переговори і прийняти відповідне рішення по ринку праці, яке б сприяло економічному зросту держави.

Позиція уряду на сьогоднішній день така:
 
1) формально стаття 18 Статуту Працівників (Закон 300 від 1970 року) торкатись не буде. Вона і надалі залишиться чинною по відношенню до всіх тих працівників (компанії, які мають більш ніж 15 працівників) до яких вона і так сьогодні застосовується. Виключення становитимуть лише новоприйняті працівники, безробітні, а також ті, які працюватимуть на новостворені компанії/фірми.

2) "Єдиний контракт" – цей документ був розроблений та запропонований сенатором П'єтро Iкінo від Демократичної партії: роботодавець може звільнити працівника з роботи з економічних, технічних або організаційних причин, однак замість реінтеграції на нове робоче місце, він зобов'язаний виплачувати йому компенсацію протягом 3-ох річного терміну під час якого його буде залучено до нової трудової діяльності.
 
Конфіндустрія тим часом розпочала приготування документу який представить порівняння вартості компенсацій, які існують у різних європейських країнах. На завтра заплановано зустріч між Форнеро та Iкіно. А профспілки, яких на даний момент спеціально залишили "поза грою”, протестують і вже планують проведення масових протестів в країні на зразок 70-их років.
 
Переглядів: 421 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 1
1  
I really neeedd to find this info, thank God!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018