Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


П`ятниця, 22.02.2019, 11:03

П`ятниця, 22.02.2019, 11:03

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Грудень » 15 » СТРАЗБУРСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ ЗАХИСТИВ ЧЕСТЬ І ЦІННОСТІ ВОЛОНТЕРІВ
20:43
СТРАЗБУРСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ ЗАХИСТИВ ЧЕСТЬ І ЦІННОСТІ ВОЛОНТЕРІВ

«Волонтери асоціацій громадської асистенції (допомоги), тобто медичного та соціального спрямування мають право здійснювати послуги медичного характеру та займатись перевезення хворих або немічних до акредитованих державних чи приватних медустанов на власному транспорті (карети швидкої медичної допомоги) як в звичайних так і в ургентних випадках, а також і в емергентних (надзвичайних) ситуаціях без жодного проходження державних конкурсів,  а виключно відповідно до принципів універсальності, солідарності і економічної ефективності». Саме таке резонансне рішення виніс 11 грудня 2014 року Європейський Суд з Прав Людини, яке, де факто, уповноважило волонтерські асоціації такого типу здійснювати свою діяльність на користь суспільства оминаючи державну бюрократію.

Парамедики-волонтери НАГД з м. Джуліано. Світлина сайту: vapc_spiritosociale.org

Своїм рішенням № C-113/13 Європейський Суд з Прав Людини визнав право всіх некомерційних волонтерських асоціацій медичної та соціальної асистенції (допомоги), здійснювати послуги транспортування хворих у поліклініки чи лікарні на власних швидких без прийняття участі у державному конкурсі та без укладення спеціального договору про надання послуг для населення. Що це означає? Це означає, що волонтерські асоціації цього напрямку отримуватимуть тепер від держави через МОЗ грошове відшкодування за свою здійснену діяльність для суспільства без наявності жодних укладених угод! Це фактично робить волонтерів вільними від Директиви ЄС 2004/18/CЕ про державні закупівлі, роботи, поставки і послуги.

Розгляд справи (разом зі судовими процесами в Італії) тягнувся чотири роки. Причиною конфлікту стало обурення двох волонтерських асоціацій того ж спрямування, а саме Сан Лоренцо та Зелений Хрест, які “залишились за бортом”, оскільки ANPAS уклав угоду про співпрацю з місцевим облмедуправлінням МОЗ про надання вищезазначених послуг у регіоні Ліґурія не беручи участі в державному конкурсі, що передбачала Директива ЄС 2004/18/CЕ про державні закупівлі, роботи, поставки і послуги.

Парамедики-волонтери Синього Хреста (НАГД). Світлина сайту: anpasnazionale.org

Після пройдення всіх трьох рівнів судових інстанцій в Італії, адвокати Національної Асоціації Громадської Допомоги (ANPAS) звернулись до Стразбургу. При розгляді справи судді взяли до уваги всі попередні рішення судів, статтю 118 Конституції Італії, Закон Італії про волонтерську діяльність № 266/91 та Закон Італії № 833/78 про створення Національної Служби Охорони Здоров'я, яка відноситься до Міністерства Охорони Здоров'я Італії.

Вивчивши все детально, судді Люксембургу дійшли до висновку, що укладення угоди не спричинило дискримінації для інших двох аналогічних асоціацій, а навпаки зберегло доступ і для них, щоб і вони могли здійснювати ті ж послуги що і ANPAS, однак без права на отримання грошових відшкодувань від Міністерства Охорони Здоров'я за здійснені послуги для населення, з огляду на те, що така ситуація зберегла суть універсальності, солідарності та фінансової ефективності. Тому, щоб більше ніколи не виникало подібних суперечок ні в Італії ні в інших країнах, судді ЄСПЛ винесли саме таке унікальне рішення, яке остаточно принесло мир у серця всіх волонтерських асоціацій цієї спеціалізації.

На думку президента Anpas Лоренцо Ріссо у регіоні Ліґурія, де стався інцидент «це рішення є для всіх нас нашою спільною перемогою і надзвичайно важливим результатом, який був досягнутий завдяки завзятості всіх нас в бажанні захистити волонтерів та нашу діяльність. Це рішення є важливим не лише для нашої області, але й для вирішення суперечок і в інших регіонах нашої країни. Це перемога волонтерів всіх асоціацій медичного спрямування, яка щераз засвідчила вагомість волонтерів у суспільному житті і унікальність нашого шляху, який ми обрали заради добробуту нашої нації. Це рішення підтверджує, що права людини існують і що за них варто боротись».

Парамедики-волонтери НАГД. Світлина сайту: anpasnazionale.org

«Це надзвичайно важлива перемога волонтерів над державною бюрократією. Ця перемога остаточно засвідчила важливість, особливість та необхідність держави у нашій волонтерській діяльності» - зазначив президент Національної Асоціації Громадської Допомоги медичного та соціального спрямування (ANPAS) Фабріціо Прельяско і додав: «Службу, яку щодня несуть наші волонтери і здійснюють її у професійний спосіб є знаком свідомої спільноти, яка вміє організуватись, щоб надати допомогу суспільству, про що зазначено у статті 118 нашої Конституції».

Історія порятунку і рятівників-волонтерів цивільного захисту в Італії, у якій волонтери є невід'ємною і основною частиною, є також і історією окремих територій, окремих спільнот, окремих держав. Це рішення - це не лише колосальне заощадження грошей для Італії, але і особливо, у світлі цього історичного рішення Європейського Суду, є водночас застереженням для волонтерів, щоб волонтери не задирали голову, сприймаючи як належне свою професійну кваліфікацію, яка супроводжується власною спонтанністю, глибоким усвідомленням своєї ролі у процесі державотворення, великою пасією, професійним зростом і особливо - неоціненним досвідом особи, яка здійснює свою волонтерську діяльність заради добробуту своєї нації.

Так, це рішення ЄСПЛ є однозначною перемогою над різними дежавними бюрократіями, які часто ускладнюють життя суспільства абсолютно без потреби. Волонтери є скарбом людського та соціального капіталу держави і тому держава повинна цінити і поважати волонтерів та сприяти їм у їх діяльності, оскільки часто сама не спроможна задовільнити найнеобхідніші потреби суспільства.

Переглядів: 548 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019