Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:32

Четвер, 19.04.2018, 15:32

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2011 » Грудень » 19 » Саміт Україна-ЄС 2011: Європа нарешті втолкувала Україні чого від неї хочуть
20:45
Саміт Україна-ЄС 2011: Європа нарешті втолкувала Україні чого від неї хочуть
 
Зустріч за закритими дверима Віктора Януковича
з Германом ван Ромпеєм та Жозе Мануелем Баррозу тривала майже 3 години а планувалось 40 хвилин
Україна та ЄС нарешті оголосили про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Про це заявив президент України В. Янукович на пленарному засіданні саміту Україна-ЄС: "Ми підійшли до завершення роботи над текстом угоди про асоціацію, переходу до етапу підготовки його підписання і подальшої імплементації". При цьому, за його словами, Київ якнайшвидше готовий почати технічну підготовку до підписання і імплементації угоди. Про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію заявив і президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей, проте він заявив, що підписання угоди залежатиме лише від політичної ситуації в Україні.
 
Позиція ЄС. "Наше найбільше занепокоєння найперше пов'язане з ризиками політично вмотивованого правосуддя, і тут найвизначнішим прикладом є судовий процес Тимошенко", - заявив президент Ради ЄС. Саме справу Юлії Тимошенко, в якій на Заході побачили ознаки політично вмотивованої, експерти називали перепоною на шляху подальшої інтеграції України з ЄС. Про те, що справа екс-прем'єра може стати на заваді зближенню з Брюсселем, у листопаді заявив і президент Віктор Янукович.
 
Натомість Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що саміт Україна-ЄС дасть новий імпульс просуванню Києва на шляху до підписання угоди про асоціацію: "Я вірю, що ми зможемо надати подальшого імпульсу процесові руху України до асоціації та економічної інтеграції".
 
Хто зможе змінити ситуацію в Україні? Кожному свідомому українцеві, який слідкує за розвитком подій і аналізує висловлене, стає зрозуміло те, що зараз Європа не готова до великих кроків в питанні подальшої інтеграції України з огляду на такі її всесвітньознані феномени як телефонне правосуддя, катування міліцією "злочинців", різкі систематичні порушення прав людини, і.т.п. Саме тому Європа і не поспішає до квапливих парафувань різних угод. Сьогодні ЄС намагається впоратися з власними проблемами і не може зосередитися на Україні, не може їй допомогти, а тому в цьому питанні каталізатором змін може і повинна стати громадськість. Сьогодні як ніколи ЄС дала зрозуміти українцям те, що час настав діяти і діяти прагматично, бо ціла нація не може бути заручником однієї особи...
 
Що робити? Підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС за словами представників ЄС буде можливе лише з-за наявності «чітких демократичних реформ в Україні». Влада старається пропустити цю фондаментальну вимогу повз вуха, але її не повинна пропускати повз вуха громадськість. Чому? У місяці травні цього року Посол ЄС в Україні Хосе Мануель Пінту Тейшейра на зустрічі з представниками громадських організацій України сказав такі золоті слова: «рівень життя українців поліпшиться лише з-за умови їхньої правової свідомості і вміння відстоювати ними свої права у себе вдома».
 
Ось саме чому всім проєвропейським політичним силам України вже від сьогодні слід закотити рукави і розпочати об’єднувати людей та й самим громадянам слід об’єднуватись навколо спільних проєвропейських ідей, створювати серйозні програми і втілювати їх щодня, заохочувати до спільних дій, єднати зусилля проти свавілля і безправ'я чинної влади, приймати участь у виборах і вигравати – такою є демократія в світі і ніхто цього за нас не зробить! Громадяни України повинні робити свою справу, а Європа зробить свою. Зараз важко говорити про повноцінну євроінтеграцію України, але з чогось потрібно починати і починати потрібно негайно! Все це необхідно для того щоб жити в державі, яка не тільки хоче бути в ЄС, а і відповідає стандартам ЄС у всьому.
 
Те, що справді турбує сьогодні Європу по відношенню до України - це загальний стан її демократії, повага до законів і прав людини в Україні. Європейська перспектива - це не просто надрукований папір - це етика якої ми всі повинні навчитись і дотримуватись, якщо справді бажаємо належати до великої родини Євросоюзу.
 
Ось текст текст спільної заяви Саміту Україна-ЄС:
 
1. П'ятнадцятий саміт Україна - ЄС відбувся в Києві 19 грудня 2011 року. Україну представляв Президент Віктор Янукович. Європейський Союз (ЄС) представляли Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей і Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Дурао Баррозу.
 
2. Лідери із задоволенням відзначили, що головні переговірники досягли спільного розуміння щодо повного тексту Угоди про асоціацію, яка визначить майбутню договірно-правову основу відносин Україна - ЄС. Наразі відкритий шлях для технічної підготовки остаточної консолідованої версії Угоди, в тому числі в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, з метою її якнайскорішого парафування.
 
3. Лідери визнали виняткову важливість Угоди про асоціацію, яка є новим етапом у розвитку договірних відносин між Україною і ЄС та ставить за мету досягнення політичної асоціації та економічної інтеграції. Це включатиме всеосяжний процес наближення України до цінностей, стандартів і норм Європейського Союзу у всіх сферах співробітництва. У зв'язку з цим лідери підкреслили важливість активізації зусиль у виконанні Порядку денного асоціації Україна - ЄС.
 
4. Лідери обмінялися думками щодо майбутнього відносин України та ЄС, побудованих на цілях та принципах Угоди про асоціацію. Ця Угода про асоціацію залишає відкритим шлях до подальшого прогресивного розвитку відносин між Україною та ЄС. Лідери визнали, що Україна як європейська країна з європейською ідентичністю поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу і визнали, що поступове зближення України і ЄС у політичній, економічній та правовій сферах сприятиме подальшому прогресу у відносинах ЄС - Україна. ЄС визнав європейські устремління України і вітає її європейський вибір.
 
Всі фото прес-служби президента
 
5. Лідери нагадали, що Угода про асоціацію передбачає спільне зобов'язання щодо тісних та тривалих відносин, заснованих на спільних цінностях, зокрема повній повазі до демократичних принципів, верховенства права, належного управління, прав людини та основних свобод, включаючи права національних меншин, недискримінацію меншин та повагу до розмаїття і людської гідності.
 
6. Лідери підтвердили відданість верховенству права, що включає незалежність судової гілки влади, визнаючи це як важливий елемент, що лежить в основі Угоди про асоціацію: у той же час вони відзначили окремі виклики у цій сфері, які вимагають невідкладної уваги, зокрема шляхом судової реформи. Вони також підкреслили важливість вільних ЗМІ і свободи зібрань, а також домовилися про необхідність подальшого удосконалення чинного законодавства України в зазначених сферах, з метою приведення його у відповідність до міжнародних стандартів. Вони досягли спільного порозуміння, що дотримання Україною принципів поваги до спільних цінностей та верховенства права буде дуже важливим для темпів політичної асоціації та економічної інтеграції України в ЄС, у тому числі в контексті укладення Угоди про асоціацію та її подальшої імплементації.
 
7. Лідери обговорили перебіг конституційної, виборчої та судової реформ в Україні та визнали переваги продовження цих реформ у прозорий та всеохоплюючий спосіб, із залученням опозиції та вагомою участю представників громадянського суспільства.
 
8. Лідери підтвердили своє зобов'язання створити інституційні, регуляторні та технічні умови для імплементації Угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Вони визнали, що така поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі, пов'язана з більш широким процесом адаптації законодавства, може сприяти подальшій економічній інтеграції у внутрішній ринок Європейського Союзу, як це передбачено в Угоді про асоціацію. Вони також погодилися щодо виняткової важливості подальших зусиль з покращення бізнес-клімату в Україні.
 
9. Лідери позитивно відзначили прогрес у виконанні Плану дій щодо лібералізації візового режиму і підтвердили свої спільні зобов'язання просуватися до безвізового режиму, який буде запроваджений у відповідний час після створення визначених у Плані дій умов для добре керованого та безпечного пересування людей. Як проміжний крок до запровадження безвізового режиму, вони привітали завершення переговорів щодо внесення змін до Угоди про спрощення візового режиму, що має на меті подальше спрощення процедур видачі віз громадянам України.
 
10. Лідери обмінялися думками щодо міжнародних і регіональних питань, які становлять спільний інтерес, зокрема щодо відносин з Білоруссю та Росією. Що стосується Республіки Молдова, лідери відзначили спільність поглядів щодо процесу придністровського врегулювання у світлі нещодавнього відновлення офіційних переговорів у форматі "5+2".
 
 
Переглядів: 373 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018