Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:15

Вівторок, 20.03.2018, 07:15

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Липень » 30 » Третя хвиля мобілізації i права громадян України
14:00
Третя хвиля мобілізації i права громадян України

 

Вступив в дію Закон України № 1595-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», який був підписаний президентом України  23 липня. Згідно з Указом, "мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву".

Указом визначено, що "місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організовують та забезпечують в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів".

Указом передбачено "Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо унеможливлення розголошення інформації з обмеженим доступом.

Кабінету міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації".

У зв'язку з вступом даного Закону в дію у громадян України, що проживають та працюють за кордоном, виникають питання стосовно мобілізації. Сьогодні поступив дзвінок з України, а саме з митниці Львівського аеропорту, з приводу заборони вильоту декільком нашим громадянам до Італії. Дана дія прикордонників - пряме порушення прав людини, зокрема ст. 33 Конституції України.

В зв'язку з цим, подаємо відповіді на деякі питання, що турбують наших земляків з приводу мобілізації.

1. Що робити у випадку, якщо повістка прийшла, а людина знаходиться за кордоном?

Законом передбачено кримінальну відповідальність. Ухилення від призову на строкову військову службу (ст.335 КК України)- покарання обмеження волі на строк до 3-х років; і ухилення від призову за мобілізацією (ст.336 КК України) покарання позбавлення волі на срок від 2-х до 5-ти років, є умисними злочинами. Для доведення вини у вчиненні цих злочинів необхідно довести, що особа була в належний спосіб повідомлена про призов і умисно від призову ухилилась. При цьому, відповідальність наступає лише тоді, коли особа пройшла військово-медичну комісію, визнана придатною для прохоження служба і не з'явилась безпосередньо для відправлення у війська (не плутати з неявкою на медкомісію).

2. Через декілька днів збираюсь приїхати в Україну з Італії, але в цей час  проходить третя хвиля мобілізації, мені 47! Чи зможу я повернутися назад до Італії, чи мене можуть не випустити з України???

Особу можуть затримати на кордоні коли вона оголошена судом в розшук у кримінальній справі, можуть не впустити в країну в разі оголошення СБУ небажаною персоною і можуть не випустити з країни  за рішенням суду про заборону виїзду за кордон у зв'язку з невиконанням судового рішення.  Указом про мобілізацію не введено додаткових підстав для заборони чи обмеження перетину кордону.

3. Мені 22 роки, отримав диплом бакалавра, зараз планую продовжувати навчання, я військово зобов'язаний. Через декілька днів маю поїздку в ЄC (повістку поки не отримав і нічого не підписував). Чи можуть у мене бути проблеми при перетині кордону у зв'язку з частковою мобілізацією від 22.07.14 року?

Законні підстави для заборони виїзду за кордон у зв'язку з оголошеною частковою мобілізацією відсутні.

4. Кого не випускають за кордон під час мобілізації?

Оголошення мобілізації в країні не вливає на порядок виїзду громадян України за кордон.

5. Мій чоловік зараз перебуває за межами України. Йому прийшла повістка з військкомату. Що буде якщо він не з'явиться у зазначений термін?

Законом передбачено кримінальну відповідальність за Ухилення від призову на строкову військову службу (ст.335 КК України)- покарання обмеження волі на строк до 3-х років; і ухилення від призову за мобілізацією (ст.336 КК України) покарання позбавлення волі на срок від 2-х до 5-ти років, є умисними злочинами. Для доведення вини у вчиненні цих злочинів необхідно довести, що особа була в належний спосіб повідомлена про призов і умисно від призову ухилилась. При цьому, відповідальність наступає лише тоді, коли особа пройшла військово-медичну комісію, визнана придатною для прохоження служби і не з'явилась безпосередньо для відправлення у військo (не плутати з неявкою на медкомісію). Якщо Ваш чоловік не пройшов медкомісію і не одержав припис про відправлення у військо - відповідальності немає. Тобто з вище наведеного стає зрозумілим, що нічого не буде.

Джерело: outdu.ucoz.org (Українська правозахисна організація в Італії "Свобода та Справедливість")

 

Додаткова інформація. Часткова мобілізація і що потрібно знати, щоб ваші права не було порушено?

1. Перш за все варто знати, що повістка вручається лише призовнику. Не варто реагувати на телефонні запрошення, адже може телефонувати будь-хто.

2. Перш ніж підписувати той чи інший папір у військовому комісаріаті, його варто УВАЖНО прочитати.

3. Якщо ж вам вручили повістку, то перш ніж бігти у військкомат, варто пройти самостійне незалежне обстеження у медичному закладі. Обов'язкова умова: заклад має бути державним! Медогляд у комісаріатах часто є умовним.

4. Мобілізують мужчин віком від 25 до 65 років навіть якщо вони не служили у війську, а також офіцерів запасу, медиків, інженерів, водіїв, офіцерів МНС, колишніх міліціонерів, осіб, що працювали у державній службі охорони. НЕ МОБІЛІЗУЮТЬ тих мужчин, які є батьками трьох і більше дітей або студентами стаціонару чи аспірантури у ВНЗ.

Переглядів: 5003 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018