Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:23

Четвер, 19.04.2018, 15:23

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Вересень » 11 » У місті Санта Лучія ді Серіно відбувся I-ий форум української молоді в Італії
12:49
У місті Санта Лучія ді Серіно відбувся I-ий форум української молоді в Італії

Українсько-Італійська-Асоціація Родина
Фото: associazionerodena.it

«Ми - майбутнє України, надія Італії!» саме під цим гаслом з 6 по 8 вересня 2013р. в гірському містечку Серіно, яке розташоване в південно-італійському регіоні Кампанья пройшов Перший форум української молоді в Італії, організований українсько-італійською асоціацією "Родина” з м. Авелліно за підтримки місцевої державної адміністрації, УГКЦ та УПЦ в Італії, місцевої Римо-католицької дієцезії Авелліно, а також Генерального Консульства України в Неаполі та Посольства України при Святому Престолі. 6 вересня за круглим столом зібралась українська молодь, яка прибула на форум з різних міст Італії.


Також в нараді взяли участь почесні гості з України: Володимир Володюк, голова крайового товариства «Козацький полк імені Івана Богуна» (м. Вінниця), Максим Ширнін, представник Університету Менеджменту Махаріші (м. Вінниця), Вадим Кудіяров, заступник голови громадської Ради при Вінницькій ОДА, Роман Дерипаскін, депутат районної Ради Київської області Васильківського району, а також представник міжнародного руху для сімей з неповносправними дітьми "Віра і Світло» Лариса Григорєва з неповносправним сином Ігорем Григорєвим. Велику моральну підтримку і вітання організатори форуму отримали від української асоціації «Калина» на чолі з Ольгою Тарасюк (м. Салерно) та координаційної ради українських організацій в Італії, головою якої являється пані Тетяна Кузик. З її ініціативи та голови «Асоціації жінок-трудівниць в Італії» Світлани Ковальської на форум була делегована кандидат філологічних наук, доцент кафедри психології (ВАК м. Київ) Олена Шинкаренко.
 
В цікавому та запальному діалозі, який учасники форуму вели на тему «Інтеграція українських громадян і майбутнє української молоді на території Італії», активну участь взяли також Апостольський візитатор для українців греко–католиків в Італії та Іспанії владика Діонісій (Ляхович), який  розповів про 120-ти річний досвід утвердження української діаспори у Бразилії та капелан громади УГКЦ м. Авелліно о. Роман Кривий.
 
На завершення першого дня форуму була складена резолюція, яка узагальнила прохання учасників щодо визнання українських дипломів в Італії та більше соціального рівноправ’я для іноземців. Також учасники форуму висловили прохання у сприянні організації домів культури, в яких було б можливо виявити і передавати українські традиції для майбутніх поколінь, і які б забезпечили здоровий простір для суспільних зустрічей для молоді, дітей і старших.
 
Документ був представлений 7 вересня ідеологами форуму Тетяною Бєляковою та Мікєле Саломоне для обговорення за круглим столом, до якого долучилися голова місцевої державної адміністрації Фенісія Маріконда, полковник фінансової поліції, радник при регіональній державній адміністрації Антоніо Капуто, генеральний консул України в Неаполі Леонід Домарецький, директор Карітасу міста Авелліно Карло Меле, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії владика Діонісій (Ляхович), священик УПЦ Василь Трач, регіональний радник з питань соціального рівноправ’я та захисту жінок Доменіка Ломаццо. Ярослав Мошкола,  перший секретар Посла України при Святому Престолі Тетяни Іжевської, зачитав лист від Посла, в якому була підкреслена важливість даного заходу для інтеграції України в Європy.
 
Депутат Італійського парламенту Валентина Паріс висловила нагальну потребу поправки міграційного закону «Боссі-Фіні», називаючи ініціативу форуму початком культурної революції, а представник євро-комісії з міграційної політики Джузеппе Ґарґані назвав Україну гідною державою, щоб ввійти в Євросоюз. Модератором заходу виступив головний редактор популярного італійського видання „Il Mattino” Дж.Піконе.
 
Другий день форуму розпочався спільною молитвою. О год. 9:30 у парку монастиря Сестер Францисканок Апостольський Візитатор очолив Акафіст до Богородиці на італійській та українській мовах. Після молитви владика Діонісій звернувся до присутніх із короткими духовними роздумами на італійській мові про те, що людина є єством відкритим до трансцендентності тому спільна молитва надає найкращу можливість переживати інший вимір людського буття. В Акафісті та в зборах взяли участь ряд душпастирів УГКЦ в Італії: о. Роман Кривий, о. Ігор Горішній, о.Андрій Євчук, о. Ігор Данильчук та о. Лазар Громадський, ЧСВВ.
 
Серед багатьох учасників заходу доречно відзначити окремих українських іммігрантів, які змогли досягти успіхів в Італії: Юлія Муць, яка після закінчення юридичного університету в Україні поступила на  юридичний факультет також в Італії та працює адвокатом у Флоренції, Анастасія Кучеренко, яка здобувши освіту в Італії, працює бухгалтером в Мілані, Назар Дуліба, випускник туристичного ліцею, працює екскурсоводом та перекладачем в м. Терні,  Михайло Вовчик, власник дискотеки та приватного підприємства в Римі, куди він часто приймає на роботу наших співвітчизників, Андрій Монах, фотограф, гуморист, актор, випускник Театральної Академії в Неаполі, який  продемонстрував всім присутнім свої таланти. Під час концертної програми своїми запальними піснями української традиції радували всіх Ірина Колпак та Ольга Тарасюк.
Всі учасники форуму привезуть до своїх домівок позитивний настрій та бажання продовжувати процес створення та утвердження  української діаспори в Італії. 
 
Організатори дійства Куваєва Олена, голова асоціації «Родина» Тетяна Бєлякова та Мікєле Саломоне, студенти   економічного та юридичного факультетів університету м. Салерно дякуюють всім учасникам за конструктивну роботу проведену на Першому Форумі української молоді та чекають на зустріч з представниками української діаспори в Італії у наступному році. Велика подяка надається інформаційним партнерам в Італії: газеті «Українська Газета» та особисто головному редактору Маряні Сороневич, а також Інфо-правовому порталу для громадян України в Італії.
Cвітлини з І-го Форуму української молоді в Італії можна переглянути на нашій офіційній сторінці у ВК за адресою: http://vk.com/infopravoitalia

Переглядів: 384 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018