Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!










П`ятниця, 22.02.2019, 11:02









П`ятниця, 22.02.2019, 11:02

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2015 » Червень » 27 » Угода про асоціацію з ЄС: "Шанс, яким ще треба скористатись"
17:10
Угода про асоціацію з ЄС: "Шанс, яким ще треба скористатись"

Минув рік від моменту підписання угоди по асоціацію України з ЄС. Опитані DW експерти вказують на перспективність обраного зовнішньополітичного курсу. Водночас вони застерігають: Україна ризикує втратити кредит довіри. Рік тому, 27 червня, в Брюсселі відбулась церемонія підписання економічної частини угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Цій події передувало підписання політичної частини документу, яке відбулось 21 березня. Нині триває процес ратифікації угоди парламентами всіх країн-членів ЄС.

Восени 2014 року під тиском Росії запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом було перенесено на рік - до першого січня 2016 року. Натомість ЄС в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів та послуг. Цей режим вже діяв від весни до осені минулого року і сприяв зростанню українського експорту до країн ЄС.

Проте за перші чотири місяці 2015 року, за даними Держстату, український експорт взагалі, так само, як і експорт до країн ЄС зокрема, значно скоротився. Однією з головних причин цього стала війна на Донбасі, зауважив на прес-конференції в Києві керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка. "Дуже багато експортно орієнтованих потужностей перебуває на сході. Внаслідок бойових дій промисловцям, особливо металургам, доводиться змінювати логістику постачання сировини та вивозу продукції. А це великі видаткові проекти", - сказав Качка.

Підприємницький прорив

Водночас експерт зазначив, що чимало представників малого й середнього бізнесу успішно опановує ринки ЄС. За його словами проблемами роботи з країнами ЄС для українських підприємців є вже не бюрократичні обмеження, а кон'юнктура, оптимізація видатків та конкуренція. "Інтерес до торгівлі з ЄС є надзвичайним, - сказав Качка. - Ринок ЄС стає якірним для українського експорту". Він сподівається, що в перспективі кількох наступних років цей країни ЄС стануть експортним ринком номер один для української економіки.

Тим часом, попри серйозні економічні труднощі всередині держави, дедалі більше українців стають прихильниками євроінтеграції, зазначив в інтерв'ю DW голова Комітету економістів України Андрій Новак. Але лише одного бажання й заяв про європейський вибір замало. У Євросоюзі від Києва очікують виконання зобов'язань у питаннях боротьби з корупцією, запровадження цілої низки економічних, політичних та соціальних реформ і наближення українських стандартів бізнесу, права та суспільного життя до норм Євросоюзу, наголосив Новак.

Експерт зазначив, що уряд та Нацбанк України багато реформ лише декларують, але не впроваджують. "Замість децентралізації ще більше централізують бюджетну систему. Замість дерегуляції створюють нові контролюючі державні органи. Замість демонополізації створюють сприятливу для монополістів ситуацію", - критикує Новак. На його думку, таким чином Україна втрачає наданий їй кредит довіри з боку країн ЄС.

Шанси й виклики

Угода про асоціацію з ЄС та прагнення України інтегруватись у ЄС стали одним з факторів безпрецедентної мобілізації міжнародної спільноти для допомоги Києву, зазначив в інтерв'ю DW директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський. "Без такого рівня економічної, політичної та щораз більшої військової підтримки ми навряд чи змогли би протистояти агресії з боку нашого найближчого сусіда", - сказав Бураковський.

Зближення України з Євросоюзом, на думку експерта, є "шансом, яким ще треба скористатися". Досягнення стандартів ЄС та критеріїв, наголосив Бураковський, потребує серйозної праці. І з огляду на це українське суспільство стало більш вимогливим та жорстким щодо правлячої еліти та всіх, хто представляє державу, каже він. "В суспільстві є дуже високі очікування ефективних дій урядових структур та відповідної реакції на це з боку європейської спільноти", - вважає експерт.

Водночас, на думку Бураковського, ЄС був не готовий до колапсу системи міжнародних відносин, що стався після незаконної анексії Криму і внаслідок політики, яку проводить Росія. "Угода про асоціацію України та ЄС стала такою ж "школою життя" для ЄС, як і для України. І ми, і громадяни ЄС розуміємо, що світ змінився, змінилися й ті умови та механізми, за допомоги яких ми хотіли виконувати угоду про асоціацію, і це висуває дуже непрості політичні, економічні, політичні та соціальні виклики і перед Україною і перед цілою спільнотою континентальної Європи" - впевнений експерт.

Автор: Олександр Савицький, Київ
Джерело: http://www.dw.com/uk

Переглядів: 1718 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2019