Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:09

Вівторок, 23.10.2018, 20:09

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2017 » Вересень » 1 » Угода про асоціацію та ЗВТ між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі
12:42
Угода про асоціацію та ЗВТ між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі

Сьогодні, 1 вересня 2017 року, Угода про Асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом набула чинності у повному обсязі. Цьому передували багаторічні перемовини та тривалий процес ратифікації документа. Набуттю чинності угодою про асоціацію та ЗВТ між Україною та ЄС передував кількарічний процес ратифікації документа. Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом набула чинності. "Вітаю усіх українців з новою віхою нашого шляху до ЄС! Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Це - надзвичайно важливий етап двосторонніх стосунків", - йдеться у повідомленні прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана у соціальній мережі Facebook в п'ятницю, 1 вересня.

Угода про асоціацію Україна-ЄС набула чинності

Документ було підписано у два етапи. 21 березня 2014 року під час позачергового саміту Україна - ЄС було підписано політичну частину Угоди.  27 червня 2014 року в ході засідання Ради ЄС президентом України Петром Порошенком та керівництвом Європейського Союзу і главами держав та урядів 28 країн-членів ЄС було підписано економічну частину Угоди. 16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, після чого розпочався процес ратифікації документа окремими країнами-членами Євросоюзу.

Де-факто пололження Угоди застосовуються вже понад півтора роки - з 1 січня 2016 року, відколи між Україною і ЄС запрацювала всеосяжна зона вільної торгівлі. Однак остаточно Угоду про асоціацію ратифікували лише у червні 2017-го через позицію Нідерландів, які довгий час залишались єдиною державою-членом ЄС, що гальмувала процес у зв'язку з консультативним референдумом у країні в квітні 2016 року, на якому більшість виборців висловилися проти документа в тодішньому вигляді. Угоду було ратифіковано парламентом Нідерландів лише після внесення у текст додаткових положень, що наголошують на відсутності обіцянки Україні членства в ЄС.

Переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС розпочалися ще у березні 2007 року. 11 листопада 2011 року у Брюсселі відбувся завершальний, 21-й раунд переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, під час якого були узгоджені всі положення тексту Угоди. Рух до асоціації було призупинено через радикальну зміну позиції українського керівництва на чолі з президентом Віктором Януковичем під тиском Росії восени 2013 року, що призвело до масових протестів у Києві та низці міст України, які вилилися у криваві бої між демонстрантами та силовиками. Протести завершилися втечею Януковича до Росії, конституційними змінами та формуванням нового уряду, який повернувся до руху в напрямку більшої інтеграції України з ЄС.

Джерело: http://www.dw.com/uk

 

Переглядів: 518 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018