Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.02.2018, 04:46

Вівторок, 20.02.2018, 04:46

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Березень » 23 » УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНИ ТА ЄС І НАД ЧИМ МИ ТЕПЕР ПОВИННІ ПРАЦЮВАТИ?
23:01
УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНИ ТА ЄС І НАД ЧИМ МИ ТЕПЕР ПОВИННІ ПРАЦЮВАТИ?

У п’ятницю, 21 березня, в Брюсселі під час позачергового Саміту між Україною та Європейським Союзом і його державами членами, відбулася церемонія Підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

З української сторони політичні положення Угоди про асоціацію підписав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Зі сторони Європейського союзу - керівництво інституцій ЄС та глави держав або урядів держав-членів ЄС.

 

 


Підписання Угоди підкреслює рішучу підтримку України у ці важкі часи з боку Європейського Союзу. Голови держав і урядів ЄС також підтвердили свою рішучість підписати решту положень Угоди. Водночас незабаром ЄС тимчасово скасує митні збори на український експорт до Євросоюзу. Ці кроки є доказом обопільного бажання ЄС і України до побудови тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції, повідомляє Представництво ЄС в Україні. 

Підписи поставили А.Яценюк, Герман ван Ромпей, Жозе Мануель Баррозу й керівники 28 країн Європейського союзу. 

 
 
 
 
 

Що відбулось в Брюсселі 21 березня 2014 року? Згідно зі ст. 49 Договору про Європейський Союз, будь-яка європейська держава, в якій поважають засадничі принципи ЄС, може подавати заявку на вступ до ЄС. Вимогою членства є наявність в країні-кандидатці інституцій, що гарантують демократію, верховенство права, права людини, повагу до меншин та їхній захист, функціонуючу ринкову економіку, а також здатність витримувати тиск конкуренції і ринку всередині ЄС. Подавати заявку на вступ до ЄС чи ні – це рішення, що його кожна країна має приймати самостійно. Асоціація є одним із кроків на цьому шляху, що дозволяє кожній країні зважити, чи варто й далі рухатися в цьому напрямку. До речі, за останніми опитуваннями, більшість українців і надалі висловлюють свою підтримку майбутньому членству України в ЄС.

Саме по собі підписання Угоди про асоціацію України з ЄС нічого не змінюєЛише після її ратифікації Верховною Радою України та всіма 28 країнами ЄС Угода ввійде в дію і буде застосуватись у відповідності до пунктів, які були підписані. Окрім цього, після ратифікації Угоди Україною та всіма країнами-членами ЄС УКРАЇНА НАРЕШТІ ЗДОБУДЕ СТАТУС АСОЦІЙОВАНОГО ЧЛЕНА ЄС, ЩОБ ПОТІМ СТАТИ ЇЇ ПОВНОПРАВНИМ ЧЛЕНОМ. Таку процедуру пройшли всі тепершішні країни-члени ЄС.

Хоч наразі підписано лише політичну частину Угоди, а економічну ще ні, проте ЄС в односторонньому режимі вже погодився відкрити свій ринок для українських товарів і сподівається на підписання економічної частини Угоди вже після президентських виборів. Це дасть позитивний вплив на ставлення інвесторів та міжнародних ринків до України, адже вона прокладатиме чіткий шлях для майбутніх економічних реформ в країні.

Варто знати, що після того, як Україна здобула незалежність у 1991 році, ЄС відразу виділив Україні понад 3,3 мільярди євро безповоротних коштів (технічна допомога, постачання, роботи та гранти). Окрім цього, ЄС виділив понад 3 мільярдів євро кредитів (це включаючи макроекономічну підтримку та кредити на виконання конкретних проектів від Європейського інвестиційного банку). Також і зараз ЄС готовий допомогти Україні встати на шлях розвитку та процвітання.

Що передбачає ця Угода для України? Угода про асоціацію, яку було підписано в Брюсселі спрямована на захист з боку ЄС суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, на утвердження верховенства права, захисту прав власності, проведення реформ. Зокрема, підписано преамбулу, статтю першу і розділи: перший, другий і сьомий (повний текст угоди). У преамбулі ЄС визнає європейські прагнення України і підтримує її європейський вибір, зокрема її зобов'язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Також у цій частині зазначено, що демократія, повага прав людини, основоположних свобод і верховенство права є головними елементами цієї Угоди. Тут же йдеться і про повагу незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, що в нинішніх умовах для нас українців є дуже важливим. Прописано і аспекти політичної асоціації та економічної інтеграції, боротьби з організованою злочинністю, лібералізацією візового режиму тощо.

На цьому кінець? Ні, "ця Угода залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна-ЄС", - зазначено в преамбулі. У статті першій йдеться про цілі цього документа, з яким створюється асоціація між Україною та ЄС для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей. "Сприяти, зберігати і зміцнювати мир і стабільність у регіональному та міжнародному вимірі у відповідності з принципами Статуту ООН і Гельсінського заключного акта та цілей Паризької хартії" - перераховується до статті першої. Тут же йдеться про посилення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги прав людини і основоположних свобод.

Розділ перший присвячений загальним принципам, другий - політичному діалогу і реформ, політичній асоціації, співробітництву і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий - інституційним, загальним та прикінцевим положенням.

У Брюсселі також підписали додатковий документ, так званий «заключний акт», згідно з яким тимчасове, до затвердження в парламентах України і країн-членів ЄС, виконання політичної частини угоди розпочнеться негайно, передає Радіо Свобода.

Економічна частина Угоди. Економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні. Додатковий документ, стверджують правники, може бути підписаний навіть за відсутності лідерів, на технічному рівні. Економічна частина Угоди додатково поліпшить бізнесовий клімат, Україна отримає змогу залучати ще більш значні приватні інвестиції з ЄС та країн з-поза його меж. Це допоможе модернізувати економіку країни та активізувати зростання ВВП. Такий прогрес, своєю чергою, створить умови для наближення до європейських стандартів життя – подібно до того, як до цих стандартів наближалися східноєвропейські країни (які приєдналися до ЄС 2004 року) протягом останніх двох десятиліть.

Зокрема, фінансова підтримка, що вже була надана Україні з боку ЄС попередньо, – каналами технічної допомоги та бюджетної підтримки – і надалі буде спрямована на імплементацію цієї Угоди. Це допоможе Україні виконати умови для отримання кредитів, щодо яких тривають перемовини з МВФ, а також для отримання макрофінансової допомоги від ЄС.

Нагадаємо, Україна та ЄС планували підписати угоду про асоціацію ще на саміті ініціативи «Східне партнерство» у Вільнюсі в листопаді 2013 року. За тиждень до підписання уряд президента Януковича призупинив процес євроінтеграції. Відтак на саміті угоди не підписали. Це спричинило масові протести, у яких загинуло понад 100 людей, а згодом дійшло до відставки і втечі з України багатьох представників влади Януковича.

Переглядів: 230 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018