Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:14

Субота, 21.04.2018, 23:14

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Серпень » 31 » Україна очима італійців
01:14
Україна очима італійців


Фото сайту: outdu.ucoz.org

Нещодавно декілька членів команди нашого порталу у складі українців та італійців повернулась з України після тривалого побуту. Це, щоправда, вже не перша поїздка, яку ми організовуємо разом з нашими італійськими колегами-юристами та адвокатами в Україну, проте для 2-ох нових членів нашої команди ця подорож була першою.

Сама поїздка сподобались всім і не лише нам українцям, але і нашим італійським колегам, оскільки вона була переповнена багатьма корисними зустрічами та справді незабутніми враженнями. 


Як кажуть: "перше враження залишається на завжди”. І справді...будучи добре проінформованими про стан справ в Україні, а особливо у сфері прав людини, відсутності в країні соціальних і правових гарантій, наявності і у 2013 році в країні такого позорного органу як міліція і феномену її необмеженої вседозволеності, (наявність міліції в Україні створює враження про Україну не як про європейську державу, а швидше як про Україну часів Жовтневої Революції 1917 року), наші колеги італійці вже від першої миті перебування на території України не переставали дивуватись сумним реаліям нашої держави. Що стосується міліції загалом, то варто знати, що етимологія слова «міліція» означає народне військо, яке в Україні після Росії було створено для охорони правопорядку на території України, яку контролювали більшовики. Її було створено на підставі декрету Раднаркому УСРР "Про організацію міліції" (9 лютого 1919 р.) як органу з карними функціями з метою охорони революційного порядку та боротьби з злочинними елементами, які виступали проти "нової” держави. Пролетарська, відверто класова природа радянської міліції України визначала і її головний обов'язок - охорону революційного порядку. Якщо взяти до уваги сучасну українську міліцію, то від радянської вона і сьогодні нічим не відрізняється, адже і надалі захищає інтереси влади "незалежної” держави. І тому якщо ми є свідками багатьох злочинів у яких фігурують саме міліціянти, то тут фактично нема нічого дивного, адже це міліція, а не поліціяа міліція не є поліцією і створена вона була для захисту інтересів держави, тож і виконує свої природні функції і сьогодні.

Але повернемось до нас. Хоч для більшості з наших колег — це вже не перша поїздка в Україну, однак від пропагованого чинною владою "пакращення” їм не залишилось як констатувати справді катастрофічний стан України у сфері соціального, правового, економічного та політичного життя українців. Незважаючи на значну минулорічну підготовку до Євро-2012, численні друковані книги та буклети про Україну на англійській мові, витрачені мільйони грошей на промоцію України за кордоном, для більшості іноземців Україна є і залишається «десь там неподалік Росії». Нашу країну на превеликий жаль знають лише як батьківщину братів Кличків, Руслани, яка перемогла на Євробаченні та Андрія Шевченка, а також як джерело дешевої робочої сили, яка піднімає економіку Заходу.

Варто підкреслити, що наша поїздка в Україну містила в собі не лише діловий, але і культурний характер, оскільки ми бажали показати нашим італійським колегам Україну такою як вона є, а не такою як її презентують представники чинної влади і провладні ЗМІ України. Найперше, що вразило наших гостей як тільки ми приїхали на кордон України – це взятки на митниці. Працівники митниці безцеремонно збирають "данину” як це у 90-ті роки робив український рекет у багатьох країнах ЄС. Було б добряче все це зазняти на телекамеру і передати у Брюссель, але як кажуть добра ідея приходить опісля... Українські кур'єри, які щотижня курсують між країнами ЄС та Україною вже десятками років є мішенню здирства і жертвами здирників в погонах. В них є свої такси і своя "правда”. Проїхавши кордон ми традиційно зустріли пару автівок міліціянтів, але зупинити нас і наших колег, як на диво, не наважилась жодна. «Мабудь через незнання англійської або італійської мови» - пожартувала адвокат Оксана. Проїжджаючи через Карпати ми декілька разів зупинялися, щоб помилуватись їх красою і щоб поласувати тамтешню традиційну кухню, адже місцева їжа — це не тільки харч, але перш за все — культура, адже куштуючи ту чи іншу страву людина відкриває для себе багатства культури тієї місцевості у якій вона знаходиться. Поївши, ми вирушили до Мукачева, а на наступний день поїхали в Ужгород. Проїжджаючи через міста і села в напрямку Львова італійці звернули увагу на величезний контраст який є між містом і селом. «Це неначе два різні світи. Боляче дивитись на те, як важко ви українці працюєте, на те, які невичерпні природні та інші багатства посідаєте і як при цьому ви бідно живете. Чому ви терпите такому знущанню над собою зі сторони вашої влади?» - зауважив адвокат Марчелло. І справді слушне зауваження... Проте постає питання: якщо це бачать іноземці, то невже цього не помічаємо і не усвідомлюємо ми українці?

І ось приїхали ми до древннього Леополісу. Тут ми провели декілька офіційних зутрічей з предстваниками адвокатських об'єднань, незалежних профспілок, приватними підприємцями, провели ділову вечерю з представниками опозиційних партій Львова. Все що можна було показати у Львові нашим гостям за три дні — ми показали, включаючи наші супермаркети і торгові центри. Що стосується останніх, то італійці були шоковані цінами на продукцію, адже ціни на харчі та техніку для дому як і все решта є вдвічі, або втричі вищими ніж в Італії. «Ціни в Україні на продукцію є абсолютно необгрунтованими. У вас не існує логіки цін і ніхто їх не контролює. Якщо для прикладу в Італії за 50 євро в таких супермаркетах як LidlEurospin, Dpiù, Todis, Dico, МD, Penny Market та багато-багато інших можна зробити великі і вдалі закупи купуючи якісні, здорові продукти, то в Україні за 500 гривень зробити закупи просто нереально. За ці ж гроші можна лиш наповнити максимум один-два кульочки, але що стосується якості продуктів, то тут є великий сумнів. Окрім цього, як ми бачимо в Україні не здійснюються жодні контролі і людям в магазинах, супер і гіпер маркетах пропонується продукція з сумнівними складниками та невідомим походженням — через що і трапляються часті отруєння. Що стосується побутової техніки, то якщо в Італії (для прикладу) холодильник, морозильна камера чи пральна машина коштує 199-300 євро, то при мінімальній заробітній платі що коливається між 900 і 1000 євро людина собі таке може позволити. Оскільки в Україні ціни набагато вищі ніж в Італії, то якщо б не родичі за кордоном, то з зарплатами у 1000-2500 гривень люди просто не змогли б купляти собі найнеобхідніші речі. Це жах...» - зауважила юрист Дебора.

За словами наших колег «ресторани, паби, піццерії, кав'ярні, нічні клуби є дуже гарними і затишними, але коли заходиш в їх туалети, то встояти там просто неможливо. Бруд і неохайність просто вражають. Вражає і непрофесійність працівників приватної безпеки або/та охорони, які там працюють. Злість на їх обличчі видно здалля. Всі бритоголові. Вони ж є обличчям закладу, а їх форма в міметику та ставлення до клієнтів відразу створює відчуття дискомфорту. Бодай для тих, які побували за кордоном і бачили як це функціонує в світі. В Україні відсутні заклади розваг для осіб після 50-ти. В багатьох країнах ЄС є дискотеки і для молоді і для старших осіб де вони можуть потанцювати, відпочити, поспілкуватись з однолітками чи просто приємно провести час, а в Україні чомусь для них немає простору, вони просто забуті. А вони такі ж люди як і всі інші, а отже право на відпочинок їм повинне бути гарантоване. Що стосується обслуговування, то над цим власникам закладів слід ще дуже багато попрацювати. Офіціанти не завжди володіють іноземними мовами, однак добре що «меню» є і на англійській мові, бо інакше ми б без вашої допомоги були б голодними. В Україні також видно як люди між собою влаштовують «перегони» за модними новинками. Авто і надалі вважається розкішшю інагодою «похизуватись» перед іншими, а не звичним засобом для пересування як це вважається у світі. Незрозумілою для нас італійців є традиція українців дарувати і купувати дорогі смартфорни, особливо зважаючи на низькі українські зарплати. Мода на Заході — це простота і зручність, а в Україні чомусь необхідністьМи щодня носимо кеди, футболки, джинсиа нераз і сорочку з галстуком в поєднанні з джинсами, піджаком та кедами, адже в світі стиль «кèжуал» - це звичний і зручний одяга в Україні ваші українські дівчата, окрім урочистого вбрання, щодня ходять навіть на шпильках 12-15 розмірів. Звичайно, що це красиво і українки в красі справді випереджають всіх, адже такий стиль вбрання виражає і підкреслює їх жіночість, те, що ми італійки втрачаємо, однак на нашу думку це абсолютно незручно, не практично і з тротуарами, які є у вас в Україні — це навіть небезпечно».

Що стосується української кухні, то її широчезний асортимент і смак глибоко припав їм до душіВони з величезним смаком куштували традиційні українські страви в поєднанні з добрим італійським вином, яке ми привезли зі собою з Італії, адже на превеликий жаль запропонувати нашим гостям якогось доброго українського вина ми не змогли з гляду на його відсутність в Україні. А те, що є і продається — це суррогат на вино, а не вино. Варто знати, що один келих вина на обід або вечерю і особливо червоного, якщо його споживається з м'ясом, або білого, якщо його споживається з рибою — це корисно для здоров'я. Італійці назвали нас українців супер-майстрами борщів, вареників, голубців, м’ясних і картопляних шедеврів. Дуже їм сподобався оригінальний салат "олів'є”. Оригінальний, бо той, що продають в Італії по крамницях та супермаркетах їсти просто неможливо. В ньому бракує великої кількості традиційних складників. Італійці в цьому переконались, коли наважились скоштувати наш салат, приготований вдома коли ми перебували в Києві. Доречі не всі знають, що назву цей салат отримав на честь свого творця, шеф-кухаря Люсьєна Олів'є, який у Москві на початку 60-х років XIX століття був власником ресторану французької кухні «Ермітаж». В Італії цей салат відомий як «Insalata Russa»тобто Російський салат. Смакуючи українську кухню наші колеги, однак, звернули нашу увагу на одну надзвичайно важливу річ:традиційно ми українці споживаємо те, що нам смачно і не піклуємось про те, щоб наша їжа була легкою і здоровою, оскільки наша українська кухня є дуже важкою, як і кухні всіх інших країн східної Європи. І справді, слід їсти те, що корисно для організму, а не лиш те, що смакує. Варто споживати багато зелені, а також багато фруктів та овочів не забуваючи, однак, і про м'ясо час від часуЗдорова і легка їжа — це запорука довготривалості життя італійців, які в світі займають перше місце серед інших народів. Також слід уникати значної кількості тваринних жирів, адже це дуже шкодить на різні органи.

Помітили італійці в нас в Україні і ще одну важливу річ. «Ви українці дуже різні вдома і на вулиці, - каже адвокат Мікєле. Ваша українська гостинність є надзвичайною і особливоюМи були з вами у різних сім’ях і на заході України і на сході України і нас завжди зустрічали та примали дуже тепло. Проте на вулиці українці чомусь дуже непривітніособливо у ставленні одне до одного. І це видно всюди як у громадському транспорті так і на вулиці чи в магазинах або у супермаркетах. Помітили ми і надзвичайну зависть, яка панує у вашому суспільстві. А чому заздрити? Бракує поваги до співрозмовника. Образити будь-кого лихими словами — це в порядку денному. Так не повинно бути. Слід змінюватись. Ніхто не має права нікого ображати, а тим більше бити. Це існує в нерозвинутих країнах, а Україна — це одна з європейських, цивілізованих країн і таке просто неприпустимо. Це низько. Ваша нація повинна піднімати ці питання. Йдучи по вулицях різних міст і сіл України ми не бачили радості в очах українців, але тепер ми розуміємо чому так єНайбільше про що ви говорите в Україні - це «гроші»В нас в Італії не прийнято обговорювати з кимось про зарплати і прибутки свої чи іншихЦе принизливо. Окрім цього в Україні як ми бачимо, існує надзвичайно велика проблема зі сміттям. Нам відомо, що на сьогоднішній день в Україні працюють лише сміттєсортувальні лінії, що дозволяють вибрати скло, пластик, паперову і металеву сировину та направляють їх на переробку. Окрім того щорічно в населених пунктах України у наслідок споживання продукції утворюється 50 млн куб. метрів сміття, що становить близько 12 млн. тонн. І тільки 7% побутових відходів переробляється і є придатною для повторного використання. З них 3% - завдяки роздільному збору сміття і переробки вторинної сировини, а 4% спалюється на двох сміттєспалювальних заводах - в Києві та Дніпропетровську. Нам відомо також, що на сьогоднішній день в Україні налічується близько 5.000 сміттєвих звалищ і щорічно з'являється 35.000 несанкціонованих. Це, як ми розуміємо, пов'язано з відсутністю в деяких населених пунктах, особливо в сільській місцевості, регулярного збору та вивезення сміття. Це неймовірно що лиш 10% сіл України користуються цією послугою. Тому і створюються несанкціоновані звалища, які, як правило, прибираються лише під час весняних робіт, бо жодний орган не здійснює відповідних контролів. Ви чудово знаєте, що в Італії є багато громадських волонтерських організацій, які займаються захистом екології та навколишнього середовища і наділені державою відповідними функціями та правами зокрема стягувати штрафи з порушників за порушення екологічних норм. Окрім них є також і Корпус Державної Лісової Охорони, який є органом правового порядку і як «Лісова Поліція» порушує кримінальні справи проти злочинців та передає їх юстиції. Неконтрольовані сміттєзвалища, незаконний злив шкідливих та небезпечних для здоров'я людини та тваринного світу речовин у річки, озера та моря, забруднення підземних вод, протизаконне будівництво у заборонених лісових та інших зонах, лісова пожежа - це лише деякі з функцій, які охоплюють клопітку сферу діяльності співробітників КДЛО у всіх її професійних напрямках. А хто цим займається у вас в Україні?...

«Нам також не зрозуміло чому в Україні не здійснюється саме роздільний збір сміття - зауважила адвокат Джорджа. Це екологічно і практично. Це не так важко збирати окремо пластик, скло та папір або картонВистачить щоб місцева влада подбала про це, адже громадяни щомісяця сплачують податки, тож повинні мати за них і відповідні послуги! Найбільш покинутими на наш погляд є ваші села. В них можна організувати це питання у дуже практичний спосіб, але треба щоб цим питанням у кожній області чи районі займалась державна або приватна організація. Збір і переробка сміття в ЄС — це мільярди євро заробітку. В Україні цього мабуть ще не збагнули?! На цей сектор неодноразово зазіхає і мафія, але в Італії є органи правового порядку і певні спроби мафії відразу присікаються. За абсолютно зручними та доступними цінами місцева або державна організація може надавати послуги населенню щодо збору сміття так як це і відбувається зараз проте з більшою дбайливістю до навколишнього середовища. Наприклад у визначені дні по вулицях сіл може їздити спеціальний транспорт, який збиратиме біля будинків пластик, скло, або папір чи картон. Ці відходи громадяни можуть акуратно складати у пакети і залишати їх у визначений день перед своєю брамоюЦе саме стосується і одягу. Адже речі в нормальному стані можуть відправляти як гуманітарну допомогу в країни третього світуТреба лиш створити інфраструктуру і працювати над цим. Ви українці повинні розуміти, що це ваше повітря і ви ним дихаєте, тому дбати про свій стан здоров'я та стан навколишнього середовища заради ж вас самих — це ваш прямий обов’язок. Недарма в нас в Італії середня тривалість життя людей є значно довша ніж в Україні. Так, і в Італії є чимало проблем – важко знайти роботу, фабрики та заводи постійно закриваються, багато виробників через височезні податки, які є в Італії переносять виробництво в країни східної Європи, зокрема і в Україну, в азіатські країнибо там є дешевша робоча сила і податки та зарплати є значно нижчими ніж в нас в Італії».

А на закінчення ще одне, на що я хотів би звернути вашу увагу, - це повага до будь-якого типу праці і самих працівників. В Україні чомусь насміхаються з двірників чи з погордою сталяться до так званих "чорних” робіт. На мою думку такій фігурі, як двірник і всім іншим що працюють у сфері прибирань вулиць слід надати трішки більше вартості, просто глибше оцінити їх діяльність. Наприклад, варто кваліфікувати їх на законодавчому рівні як екологічний оператор і забезпечити їх відповідними уніформами літніми та зимовими, які б відповідали вимогами ПДД та нормам безпеки на робочому місці. Така кваліфікація є більш придатною. Вважаю, що Україні як європейській державі слід позбуватись якумога швидше радянських стереотипів мислення. Будь-яка чесна праця вигороджує людину, дає їй гідність, робить її особою. Тому той, хто чесною працею здобуває собі на життя — має людську гідність і є Людиною, а не злочинцем» - наголосив адвокат Марчелло.

Підсумовуючи висловлене нашими італійськими колегами, вважаємо, що підстав для роздумів та відповідних дій є чимало. Проблема залишається лиш одна: чи дослухаються в Україні до цих зауважень чиновники та наші співвітчизники?

Команда ІПП в Італії

Переглядів: 672 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018