Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Понеділок, 23.04.2018, 13:13

Понеділок, 23.04.2018, 13:13

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Липень » 9 » Українці цілого світу повстали проти «мовного» закону в Україні
22:42
Українці цілого світу повстали проти «мовного» закону в Україні
 
Логотип Європейського
Конґресу Українців
Заява
 
Європейський Конгрес Українців звертається до усіх громадян України, до українських політичних партій, для яких Державна мова є святиня, яку треба оберігати від зазіхань політичних аферистів в Україні. Члени ЄКУ висловлюють свій рішучий протест антиукраїнським діям так званої більшості у Верховній Раді, яка своїми діями порушила Конституцію України, ухваливши закон «Про засади державної мовної політики». Цей закон був ухвалений з порушенням регламенту роботи Верховної Ради, з ігноруванням усіх демократичних процедур законотворення. Цим самим присутні у залі депутати продемонстрували своє справжнє обличчя та зневагу до демократії. Їхні провокаційні дії спонукають українське суспільство до протистояння.

Провладна більшість у ВР ніколи не переймалась захистом мов інших народів, які проживають в Україні. Їх завжди цікавило лише те, яким чином вибити Російській мові статус державної мови.
 
Члени ЄКУ звертаються до усіх національних меншин, для яких Україна є Батьківщиною, із закликом зрозуміти справжній цинізм цього закону: він спрямований не на захист мов ваших національностей, чого ми, українці Європи, дуже бажаємо; вірогідно, вас будуть спонукати користуватися в усіх галузях суспільного життя виключно російською мовою.

ЄКУ звертається і до російськомовних жителів України проявити свою громадянську позицію і стати на захист української мови, а це означає – на захист Української Державності; тим самим донести до відома ВР, що для Вас українська мова не є чужою.
 
ЄКУ звертається до Президента України поставити вето на закон «Про засади державної мовної політики» та зупинити процес порушення законів законодавчою гілкою влади.
 
 
 
СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ ЗАСУДЖУЄ ТАК ЗВАНЕ ПРИЙНЯТТЯ АНТИКОНСТИТУЦІЙНОГО
ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ”
 
Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує дії, що відбулися у Верховній Раді України 3 липня 2012 р. у зв’язку з так званим прийняттям антиконституційного Законопроекту "Про засади державної мовної політики”, та розцінює їх як ще один явний приклад відходу провладних сил від демократичних принципів правління. Беручи до уваги той факт, що упродовж кількох століть панування в Україні царської та радянської імперій російська мова насильно впроваджувалась у всі сфери державного і соціального життя та одночасно витісняла з ужитку рідну мову українського народу, яка в свою чергу зазнавала жорстоких утисків та репресій, - Законопроект "Про засади державної мовної політики” становить серйозну небезпеку для майбутнього розвитку української мови та ставить під загрозу роль, яку вона має відігравати як єдина державна мова в Україні. Законопроект про мовне питання є черговим кроком владних структур до офіційного повернення російської мови у різні сфери державного і суспільного життя та русифікації населення України, а затим - до конституційного впровадження російської мови як другої державної. Законопроект "Про засади державної мовної політики” суперечить:

1) Конституції України, яка стверджує, що "Державною мовою в Україні є українська мова” (ст. 10)
2) Європейській хартії регіональних мов або мов меншин та Рамковій конвенції про захист національних меншин про те, що просування регіональних мов та мов меншин не повинні відбуватися за рахунок державної мови.


Цей законопроект та його попередні варіанти були неодноразово критично оцінені широкою українською громадськістю та відомими міжнародними інституціями, у тому числі й Верховним комісаром у справах національних меншин ОБСЄ та Європейською комісією Ради Європи "За демократію через право” (Венеціанською комісією). Обурений такими тривожними подіями, СКУ закликає Президента Віктора Януковича не підписувати законопроект про мовне питання. СКУ також звертається до світового українства заявити про свою солідарність українським патріотичним силам у захисті української мови та основ демократії в Україні.

Нагадуємо, що СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.
Переглядів: 455 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018