Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:19

Четвер, 19.04.2018, 15:19

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Червень » 5 » Українська влада знайшла ще одну «законну» можливість залізти у кишеню заробітчан
09:09
Українська влада знайшла ще одну «законну» можливість залізти у кишеню заробітчан

Міністерство доходів і зборів у цьому році планує посилити контроль за сплатою податків із зарубіжних переказів фізичних осіб. Як роз'яснили кореспонденту «Сьогодні» у прес-службі Міністерства, згідно з новим Податковим кодексом, що набрав чинності з січня 2011 року, такі перекази вважаються іноземними доходами і підлягають оподаткуванню (ст. 170 п. 11 ПК). І якщо сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11 470 грн.), з неї стягується податок в розмірі 15%. Якщо ж сума виявиться більшою, заплатити доведеться вже 17%. Причому податок вноситься одержувачем добровільно, до 1 травня наступного за звітним року, при заповненні податкової декларації (подавати її зобов’язані всі, хто отримав навіть 1 гривню з-за кордону).

У Міндоходів визнають, що на даний момент сплата податку контролюється неналежно, тому й платять його далеко не всі (більшість, мабуть, і не здогадуються про існування такого закону). Проте вже з цього року перевірок стане більше: податківці будуть співставляти дані НБУ про перекази з-за кордону з деклараціями громадян. Якщо в ході такої перевірки виявиться, що податок не заплачено - його нарахують, при цьому доведеться внести ще й штраф у розмірі 51-85 грн., а при повторному порушенні таке стягнення складе 85-136 грн. Опісля порушник отримає листа, де буде вказана сума, яку необхідно внести як податок. У випадку несплати, боржник отримає попередження про стягнення штрафу, а його справа буде передана у виконавчу службу.

Щоправда, за даними досліджень Нацбанку, грошей від заробітчан офіційно надходить все менше: якщо в 2012 р. закордонні українці переслали рідним 7,5 млрд. дол. США, то в першому кварталі нинішнього - лише 1 млрд. (за рік такими темпами надійде близько 4 млрд. дол. США). Тоді як в 2011році в Україну переслали 7,019 млрд. дол. США. Зменшення надходжень експерти пов'язують в тому числі і з тим, що мігранти активніше використовують нелегальні канали для пересилання грошей. При цьому вони економлять на оплаті переказів (до 5% від суми), а одержувачі не платять податок на дохід.

Для довідки: За даними Міжнародної організації міграції в Україні та Мінсоцполітики, за кордоном працюють 3-3,5 млн. українців. Тобто кожен надсилає на рік 2,1-2,5 тис. дол. США. Так, із країн СНД надходить 40,1% грошових переказів (з них левова частка (88%, або 2,7 млрд. дол. США) належить Росії); з ЄС - 34,5% (2,6 млрд. дол. США). Ще 9,5% коштів (понад 700 млн. дол. США) українці отримують від родичів із США. Однак, це ще не всі гроші - за даними НБУ, ще 1,035 млрд. дол. США минулого року надійшли в Україну неофіційними шляхом (передача готівки), тоді як в 2011-му ця цифра склала 963 млрд. доларів.

Самі заробітчани зізнаються, що все частіше передають гроші рідним нелегально, щоб не платити відсотки за перерахування. Тут стають в нагоді і водії, що перевозять через кордон приватні посилки, і знайомі провідники поїздів (у випадку, коли мова йде про ближнє зарубіжжя). Іноді закордонні працівники перевозять гроші самостійно за допомогою дорожніх чеків - вони не оподатковуються. До того ж немає небезпеки, що їх вкрадуть.
 
 
Переглядів: 341 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018