Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 18:54

Неділя, 18.02.2018, 18:54

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Лютий » 7 » Українці, які є резидентами в Італії не зобов'язані оформляти нові закордонні паспорти
17:35
Українці, які є резидентами в Італії не зобов'язані оформляти нові закордонні паспорти
 
Останнім часом до інфо-правового відділу нашого порталу почали надходити численні запити від наших співвітчизників в Італії з проханням надати відповідь щодо необхідності заміни старих продовжених паспортів на нові паспорти, оскільки так рекомендує МЗС України, а працівники паспортного контролю України постійно безпідставно придираються до таких паспортів. Щож, на Ваше прохання подаємо Вам вичерпну інформацію по цьому питанню та просимо Вас ласкаво максимально уважно поставитися до її змісту.
 
Отже 17 жовтня 2013 року МЗС України опублікувало на своєму офіційному сайті свою рекомендацію громадянам України з огляду на можливі ускладнення при перетині кордону ЄС громадянами України, які користуються старими закордонними паспортами для виїзду за кордон з продовженим терміном дії. Така рекомендація, однак, була зроблена міністерством з огляду на набрання чинності змін до Шенгенського Кодексу про Кордони ЄС, які ввійшли в дію минулого року і стосувалась виключно громадян України, які не є резидентами країн ЄС.

Отже, стосовно ситуації, яка склалася з набуттям чинності змін до Шенгенського Кодексу про кордони ЄС, інформуємо що зазначені зміни у законодавстві ЄС стосуються виключно захисту його зовнішніх кордонів, а не іноземних громадян (в тому числі і громадян України), які є резидентами країн-членів ЄС.

Тобто, для проживання на території Італії чи для вільного пересування по території ЄС з проїзним документом, тобто паспортом, який було видано понад 10 років тому, термін дії якого пізніше було продовжено диппредставництвом України в Італії, жодних обмежень чи застережнь взагалі не існує.

Для в'їзду в Італію, перебування в ній або для транзитного проїзду через країни Шенгенської зони ЄС, громадяни України, які є резидентами в Італії, повинні мати при собі загальногромадянський паспорт для виїзду за кордон (навіть продовжений дипустановою України чи ДМС України) або інший проїзний документ, який є визнаний дійсним по території всієї Шенгенської Зони та чинний дозвіл на проживання в Італії так зване Permesso di Soggiorno. Варто знати, що загальногромадянський паспорт громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого був продовжений диппредставництвом України в Італії або ДМС України вважається дійсним урядом Італії та органами державної влади Італії.

Так само і для в'їзду на митну територію іншої країни ЄС Шенгенської Угоди, громадяни України, які є резидентами в Італії, повинні мати при собі загальногромадянський паспорт для виїзду за кордон та чинний дозвіл на проживання в Італії так зване Permesso di Soggiorno. Виключення становлять лише такі держави ЄС як держава-місто Ватикан та Республіка Сан Маріно. Вхід, в'їзд в ці країни не передбачає вищенаведених вимог. Там вистарчає мати при собі картку ідентичності (carta d'identità) і дозвіл на проживання в Італії на випадок перевірки документів поліцією.

Отже, варто знати, що:

- термін дії проїзного документа для виїзду з України в країни ЄС повинен бути не меншим трьох місяців до його закінчення для того, щоб його власник міг його продовжити у дипустанові України або легально виїхати з території держави-члена ЄС, яка входить у Шенген Зону і повернутися вчасно в Україну або прибути в третю країну до якої йому гарантовано доступ. Всі деталі тут: ст. 12 Регламенту ЄС № 810/2009, ст. 1 пункт 5 літера а) розділу II) Регламенту ЄС № 610/2013;
 
- проїзний документ має бути виданий протягом попередніх 10 (десяти) років до вступу в дію Конвенції про застосування Шенгенської угоди та Шенгенського Кодексу про кордони, які набрали чинності минулого року [Ст. 12 Регламенту № 810/2009, ст. 1 пункт 5 літера а) розділ II) Регламенту ЄС № 610/2013];
 
МЗС України, натомість, проінтерпретувало цю норму у свій спосіб: "проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років”).
 
Отже, як самі ви бачите, між офіційним текстом Кодексу ЄС і інтерпретацією МЗС України є значна різниця. І так в Україні є у всьому...
 
Що стосується проїзних документів, то проїзними документами вважаються дійсні ті документи, які засвідчують особу власника, його національність або громадянство та відповідають умовам, які є передбачено у статтях 13 і 14 Конвенції про застосування Шенгенської Угоди:

Стаття 13 Конвенції про застосування Шенгенської угоди ЄС

1) Не допускається поставлення вiзи в дорожнiй документ термін якого закінчився, а отже втратив дійсність.

2) Термін дії проїзного документа повинен перевищувати строк дiї вiзи з урахуванням терміну дії самого проїзного документа. Вiн повинен надавати можливiсть його власнику повернутися вчасно в свою країну або прибути в третю країну до якої йому гарантовано доступ.

Стаття 14 Конвенції про застосування Шенгенської угоди ЄС

1) Не допускається поставлення вiзи в документ, який не визнається дiйсним в жоднiй з Договiрних Сторiн. Якщо дiйснiсть проїзного документа визнається тiльки однiєю чи декiлькома Договiрними Сторонами, то дiйснiсть проставленої вiзи буде обмежена тiєю або тими Договiрними Сторонами.

2) У випадку, якщо проїзний документ не визнається дiйсними однiєю або декiлькома Договiрними Сторонами, то вiза може бути видана у формi дозволу, який її замінює.
 
Громадяни України повинні знати, що відповідно до статті 4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до 10 (десяти) років з можливістю продовження на такий самий термін. На даний час у законодавстві України не відбулося змін, які б обмежували дійсність продовжених паспортів або спонукали їх власників до заміни старого паспорта, який був продовжений дипустановою України або ДМС України на паспорт нового зразка!
 
Стосовно Шенгенського Кодексу про кордони, то Рада ЄС схвалила деякі зміни до нього:
 
Відповідно до підпункту а) пункту 4 статті 5 Кодексу (переглянути та завантажити текст постанови 610/2013 можна за наступним посиланням: https://app.box.com/s/ppi7gsnpvyt93dkolu7v, громадяни третіх держав, у тому числі громадяни України, які мають чинний дозвіл на проживання в одній з країн-членів Шенгенської Угоди ЄС та користуються проїзним документом з продовженим терміном дії, можуть вільно пересуватись по території Шенгенської Зони ЄС включаючи вільне повернення на територію держави, яка видали їм такий дозвіл. Це означає, що, маючи чинний ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ та продовжений паспорт, громадянин України може безперешкодно виїжджати за територію ЄС та повертатися до країни свого проживання в ЄС у якій є резидентом!
 
Також інформуємо Вас про те, що через різке зростання кількості заяв щодо оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон у дипустановах України в Італії, беручи до уваги особливості функціонування вузла державної інформаційної системи, (засоби, що опрацьовують обробку анкет та передачу інформації для централізованого друку документів в Україні), пропорційне збільшення швидкості опрацювання заяв технічно неможливе і може призвести до ще більших термінів очікування. Внаслідок цього істотно може збільшитися і час орієнтовного отримання заявником нового документа.

З огляду на це рекомендуємо наступне:

а) громадяни, які мають продовжений паспорт та чинний дозвіл на проживання в Італії і планують поїздку в Україну, можуть СПОКІЙНО здійснювати поїздку без заміни паспорта, оскільки це не призведе до жодних ускладнень в ЄС та не порушує вимог чинного законодавства УКРАЇНИ;

б) громадяни, які мають продовжений паспорт і планують поїздку в Україну та бажають замінити старий продовжений паспорт на новий паспорт, можуть це зробити вдома в Україні. Для цього слід звернутись особисто з клопотанням до ДМС України або до Державного підприємства документів та здійснити заміну паспорта у терміновому порядку. УВАГА! Оформивши паспорт у такий спосіб, напишіть заяву щодо залишення у користуванні попереднього паспорта (державне мито 10-15 євро);

в) громадяни, які ще не подали паспорти до Генконсульства України на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проте планують закордонну поїздку у першій половині 2014 року, радимо здійснити заміну паспорта після подорожі, оскільки з наведених вище причин отримання нового документа за таких умов у першій половині 2014 року видається малоймовірним. Разом з тим, якщо у таких громадян немає дозволу на проживання, то радимо здійснити заміну документа на території України (див. пункт б));

г) громадяни, які мають продовжений паспорт та найближчим часом (у другій половині 2014 року) не планують залишати територію Італії, то радимо поки утриматися від заміни паспорта з декількох причин:

- проживаючи на території Італії з таким документом, Ви не порушуєте жодних законів Італії;

-наразі кількість відвідувачів дипустанов України в Італії надзвичайно висока, що супроводжується численними незручностями та обґрунтованими скаргами заявників на умови, які Генконсульства України з об’єктивних причин, на жаль, не можуть змінити;

- є інформація, що протягом 2014 року планується впроваджувати поступовий перехід на паспортні документи нового зразку з біометричним носієм, що у перспективі дасть власникам таких паспортів мати певні преференції при проходженні міжнародного паспортного контролю.

Отже, ще раз просимо не поспішати з заміною старого закордонного паспорта, якщо це не є нагальним (відсутність паспорта як такого взагалі). Це надасть працівникам Генконсульств України в Італії можливість приділити більше уваги тим громадянам, які опинилися у безвихідній ситуації та взагалі не мають паспортного документа внаслідок втрати, крадіжки і т. п.
 
Команда ІПП в Італії
 
Переглядів: 2235 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018