Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 20.03.2018, 07:16

Вівторок, 20.03.2018, 07:16

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Серпень » 23 » Українці цілого світу святкують сьогодні День Державного Прапора України
01:20
Українці цілого світу святкують сьогодні День Державного Прапора України
 
Державний Прапор - один із символів суверенної держави. Національний синьо-жовтий прапор був офіційно затверджений як державний Постановою Верховної Ради України "Про Державний Прапор України" 28 січня 1992 року, а згодом - закріплений у Конституції України, прийнятій 28 червня 1996 року. На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання, поваги громадян до державних символів України у 2004 році Указом Глави держави 23 серпня визначено Днем Державного Прапора України. Бажаємо кожному українцю нести почуття добра, мудрості, взаємоповаги та патріотизму, утверджуючи його своїми діями, працею, творчістю.
 
Нехай мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, сповнює Ваші серця гордістю за рідну країну, додає сили і натхнення в розбудові та процвітанні рідної держави.
 

Указ
Президента України
Про відзначення 21-ї річниці незалежності України
 
З метою гідного відзначення у 2012 році знаменної події в історії українського державотворення - 21-ї річниці проголошення незалежності України, консолідації суспільства навколо ідеї державності, виховання у громадян патріотизму та гордості за свій народ постановляю:
 
1. Кабінету Міністрів України:
 
1) утворити у двотижневий строк Організаційний комітет з підготовки та відзначення 21-ї річниці незалежності України на чолі з Прем'єр-міністром України;
 
2) розробити та затвердити у місячний строк план заходів з підготовки та відзначення 21-ї річниці незалежності України, передбачивши, зокрема, організацію та проведення:
 
23 серпня 2012 року - у День Державного Прапора України церемонії урочистого підняття Державного Прапора України у містах Києві та Севастополі, обласних і районних центрах, інших населених пунктах, а також тематичних заходів, спрямованих на популяризацію державних символів України;
 
- урочистостей з нагоди 21-ї річниці незалежності України в столиці України - місті-герої Києві за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатського та дипломатичного корпусу, громадських, релігійних та міжнародних організацій, науковців, української діаспори, делегацій з Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва, Севастополя, а також урочистих заходів в обласних та районних центрах, інших населених пунктах;
 
- покладення квітів до пам'ятних знаків та пам'ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за свободу і незалежність України; заходів із сприяння реалізації громадських, зокрема молодіжних, ініціатив, спрямованих на консолідацію суспільства;
 
- наукових конференцій, круглих столів, виставок фото- та архівних документів, присвячених історії українського державотворення та питанням сучасного розвитку держави;
 
- тематичних просвітницьких заходів у закладах культури, військових частинах, закладах для дітей та молоді;
 
- культурно-мистецьких заходів і спортивних змагань;
 
- всеукраїнських і регіональних виставок досягнень у сферах економіки, науки, освіти та культури, а також святкових ярмарків; показу на загальнонаціональних та регіональних каналах телебачення документальних фільмів про історію українського державотворення;
 
- заходів щодо підвищення позитивного іміджу України у світі;
 
3) забезпечити в установленому порядку здійснення видатків на організацію та проведення заходів із нагоди 21-ї річниці незалежності України.
 
 
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям: затвердити регіональні плани заходів з підготовки та відзначення 21-ї річниці незалежності України і забезпечити їх виконання; вжити додаткових заходів із забезпечення благоустрою населених пунктів, упорядкування об'єктів культурної спадщини, пам'ятників та місць поховань борців за незалежність України, пам'ятників воїнам, полеглим у боях за її свободу.
 
3. Міністерству оборони України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити проведення 24 серпня 2012 року святкових феєрверків у містах Києві та Севастополі, обласних центрах, містах-героях.
 
4. Міністерству закордонних справ України вжити заходів щодо залучення до участі в урочистостях з нагоди 21-ї річниці незалежності України представників дипломатичного корпусу іноземних держав та української діаспори, організації закордонними дипломатичними установами України заходів із відзначення 21-ї річниці незалежності України за участю представників української громадськості за кордоном.
 
5. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення, у тому числі за кордоном, заходів з підготовки та відзначення 21-ї річниці незалежності України, організувати проведення тематичних радіо- і телепередач.
 
6. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
 
 
Президент України                                    В.ЯНУКОВИЧ 
 
 
 
 
Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
 
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
 
У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
 
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
 
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
 
Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
 
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні.
 
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформився як едінонаціональное на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру - синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку - жовтий колір.
 
24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
 
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
 
Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: «хох» - синій, блакитний, небесний, «улу» (юлу) - жовтий.
 
 
До Дня Незалежності канал "1+1" підготував святкові заставки про українців, які живуть у різних країнах світу. В Італії українці у вишиванках прийшли до Колізею, та грали у футбол на галявині поблизу. Серед італійських учасників була й команда незалежного сайту українців в Італії "Лелеки" - Михайло і Оксана Думінські із донечкою та головний редактор Української Газети в Італії - Маріанна Сороневич.
 
Переглядів: 655 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018