Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.02.2018, 09:36

Четвер, 22.02.2018, 09:36

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Жовтень » 2 » В РИМІ ЗАВЕРШИВСЯ 33-ІЙ САМІТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
18:51
В РИМІ ЗАВЕРШИВСЯ 33-ІЙ САМІТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Оцінення ризиків, здатність управління ризиками та зміцнення співробітництва у сфері цивільного захисту та гуманітарної допомоги — самі ці теми були ключовими під час засідання 33-го саміту генеральних директорів служб цивільного захисту країн ЄС та країн-кандидатів, які планують до нього приєднатися. 29 та 30 вересня в Римі проходив 33-й саміт генеральних директорів служб цивільного захисту країн-членів ЄС та країн-кандидатів, який було організовано Держдепартаментом Цивільного Захисту Італії та Європейською Комісією в рамках заходів, що пов'язані з головуванням Італії в ЄС.

Офіційний логотип ЄСЦЗ

Зустріч, яка проходила у міністерстві закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії, стала чудовою нагодою для зросту і зміцнення механізму Європейської Служби Цивільного Захисту. На урочистому відкритті 33-го саміту Чорногорія, Ісландія, Норвегія та Республіка Македонія підписали угоду з ЄСЦЗ, ставши в такий спосіб її новими країнами-партнерами. Україна ж натомість і надалі пасе останніх.

Як повідомляє Держдепартамент ЦЗ Італії, після першої сесії, яка була присвячена зміцненню співробітництва з країнами-кандидатами та потенційними країнами-кандидатами, які готуються до вступу у ЄС, в якій брали участь також і представники Ліхтенштейну, Туреччини та Західних Балкан, робота була зосереджена на двох ключових питанннях, тобто оцінці ризиків та управління ризиками (Risk Management Capability), з боку кожної одної країни зокрема, щоб могти вміло впоратися з ризиками, не лише з точки зору рятівних заходів під час надзвичайної ситуації, але особливо у конкретних запобіжних заходах, які є одним з ключових елементів реформи Механізму Цивільного Захисту ЄС, що була прийнята в кінці 2013 року і якої саме Італія була головним промоутером.

Інша головна тема саміту була присвячена зміцненню співробітництва у сфері цивільного захисту та гуманітарної допомоги між країнами ЄС та країнами-кандидатами. «Досвід, який вже накопичений у DG ECHO (EU Humanitarian Aid and Civil Protection Department, тобто Європейський Департамент з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту), - підсумував Клаус Соренсен генеральний директор DG ECHO, довів, що наближення цих двох культур з подібними чутливостями, але зі суттєвими відмінностями, посприяв створенню одного сильного ядра, яким сьогодні є ЄСЦЗ, адже це ядро сьогодні справді є спроможне впоратись з будь-якою кризою. Шлях, який сьогодні розпочинає ця оновлена структура, фундаментальним аспектом якої є дотримання різних мандатів і методів роботи кожної країни-члена ЄСЦЗ зокрема, на мою думку і переконання, сприятиме і надалі підтримці відкритого підходу та буде взаємовигідним для всіх, особливо у випадках різних, вкрай складних надзвичайних ситуацій, які потребують задіяння більших сил та якісної синергії між ними».

Натомість другий день роботи саміту ЄСЦЗ був присвячений в значній мірі презентації та обміну передовим досвідом всіх країн-членів ЄСЦЗ, а також лекціям на тему ролі служб ЦЗ у надзвичайних ситуаціях, тренінгам, які демонстрували члени делегацій, а також поглибленню знань у сфері діяльності нового механізму ЄСЦЗ, який діє з початку 2014 року. Варто зазначити, що Координаційний Центр Реагування на надзвичайні ситуації, що знаходиться у Брюсселі, загальновідомий як ERCC, тобто Emergency Response Coordination Centre, за останні дев'ять місяців вже був задіяним 25 разів, щоб запобігти лісовим пожежам та їх гасінню в Греції та Швеції, а також для здійснення місій допомоги в таких країнах як Ірак, Україна, Мозамбік та Сирія. ЄСЦЗ активізується на основі даних, які їй надходять зі станції супутникового спостереження Copernicus, який здійснює постійний моніторинг Землі. Окрім цього, також були обговорені нові можливі шляхи реалізації пунктів солідарності, що викладені у Договорі про функціонування ЄС, у відповідності до яких, будь-якій державі-члену ЄС надається всебічна допомога та забезпечується мобілізація ресурсів ЄС у випадку, якщо ця держава постраждала від стихійного лиха, що було спричинене втручанням людини.

На завершенні саміту Глава Держдепартаменту Цивільного Захисту Італії д-р. Франко Ґабріеллі заявив: «Європейська Комісія здійснює провідний шлях для зростання і зміцнення ЄСЦЗ. Після завершення кожного семестру, всі ми разом можемо оцінити її великі зусилля у цій діяльності, оцінити наші сили, які ми приклали для цього та шлях, який ми пройшли всі разом, незважаючи на те, що цей шлях, який є попереду, ще є довгим».

ліц. Андрій Грицевич

рятівник-волонтер НСЦЗ Італії

м. Рим

 

Переглядів: 464 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018