Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 17.03.2018, 05:36

Субота, 17.03.2018, 05:36

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Серпень » 29 » Ватикан пристосовується до міжнародних конвенцій
06:57
Ватикан пристосовується до міжнародних конвенцій

Скасування довічного ув'язнення, впровадження нових і більш докладних злочинів (наприклад, насильство будь-якого типу над дітьми зі сторони священослужителів чи дипломатів та розголошення конфіденційної інформації держави), ратифікація міжнародних конвенцій та приєднання Ватикану до цих конвенцій - ось деякі з основних нововведень кримінальної реформи у Ватикані, яку ініціював і провів Святіший Отець Франциск І. Ці норми тепер будуть застосовані і до органів Святого Престолу. Крім того, понтифік запровадив за власною ініціативою (motu proprio) наступні правила, які поширюватимуться на злочини, що були скоєні проти безпеки, основних інтересів та спадщини Святого Престолу.

В сутності під нову кримінальну юрисдикцію підпадають також і члени, посадові особи і працівники різних відомств Римської Курії та установ, що з нею пов'язані, папські посли та персонал дипломатичного корпусу Святого Престолу, а також особи, що є наділені владою офіційного представництва державипрацівники держадміністрації та всі, хто здійснює управління і контроль над суб'єктами, що безпосередньо залежать від Святого Престолу і є внесеними до реєстру юридичних канонічних осіб, що знаходиться у держадміністрації держави-міста Ватикан.

Нововведення проілюстрували журналістам голова трибуналу держави-міста Ватикан суддя Джузеппе Далла Торре і отець Федеріко Ломбарді, який є директором офіційного інформаційного відомства Святого ПрестолуВідповідаючи на запитання журналістів доповідачі вміло подали всі нововведення в належному контексті, забезпечуючи в такий спосіб чіткість та прозорість деяких нюансів, які зацікавили журналістів під час презентації. Перш за все голова трибуналу держави-міста Ватикан суддя Джузеппе Далла Торре звернув увагу журналістів на важливості не плутати Канонічне Право з ватиканським Цивільним та Пенальним (Кримінальним) Правом. Потім додав, що перед закінченням літа у Ватикані вийдуть нові радикальні нормиякі будуть пов'язані з фінансовою діяльністю держави, антирециклом грошей, боротьбою з тероризмом та багато іншого. За скоєння тих чи інших злочинів до відповідальності будуть притягувати тепер всіх тих, хто їх скоїв саме на території цієї найменшої у світі держави. Хоч на сьогоднішній день вона налічує близько 500 жителів, однак не всі її громадяни (наприклад, Папські Нунції (тобто посли) живуть і працюють за кордоном), проте щороку Ватикан відвідує 18 мільйонів осбі з релігійних мотивівз мотивів туризму, співпраці, або з мотивів праці.

Які ж найбільш важливі новини з точки зору окремих складів злочинів? Стаття 116a КК Ватикану безумовно привернула увагу всіх без вийнятку журналістів. В ній говориться«Будь-хто, хто отримав в незаконний спосіб інформацію чи документацію, яка підлягає забороні для оприлюднення, карається позбавленням волі від 6 місяців до 2 років або штрафом у розмірі від 1.000 до 5.000 євро. Якщо ж мова йде про секретні матеріали або документи, що є пов'язані з корінними інтересами держави або дипломатичними відносинами Святого Престолу, карається у вигляді позбавлення волі строком від 4 до 8 років. Якщо ж факт, що згаданий у попередньому пунктібув вчинений навмисното така особа нестиме додаткове покарання у вигляді позбавлення волі строком від 6 місяців до 2 років».

Іншою цікавою новиною є те, що у Ватикані нарешті скасовано довічне ув'язнення. Його замінили позбавленням волі терміном від 30 до 35 років. Тут голова Ватиканського Трибуналу зауважив, що дане рішення було прийнято з огляду на бажання Ватикану як держави пристосуватися до вимог деяких міжнародних конвенцій. Зокрема Далла Торре зазначив: «до Кримінального Кодексу внесенонаприклад, злочин тортури, що отримав визначення категорії злочинів відносно дітей, серед яких: продаж, проституція, вербування та сексуальне насильство по відношенню до нихпедопорнографія, володіння фото та відеоматеріалами з дитячою педопорнографією, статеві акти з участю неповнолітніх. Ці злочини і колись були внесені до нашого ККоднак тепер їм надано більш краще визначенняЗараз у світі на превеликий жаль, досить поширена дитяча педопорнографія. У Кримінальному Кодексі, який ми маємо ще з 1889 року такого злочину внесено не було, оскільки тоді такого феномену ще не існувало. Крім того, у пристосуванні Ватикану до міжнародних конвенцій у КК були внесені також такі злочини, як геноцид і апартеїд. Було переглянуто також і саму назву злочинів проти держадміністрації».

По суті, Папа Франциск у вступній частині до свого папського документу Мotu Рroprio по відношенню до вищезгаданих норм зазначив наступне: «спільне добро, яке сьогодні щораз більше опиняється під загрозою транснаціональної та організованої злочинності»потребує негайного прийняття «відповідних заходів» і заохочень щодо «міжнародного співробітництва судових органів», щоб протистояти злочинній діяльності, яка щораз більше посягає на людську гідністьспільне добро, мир і фактично стає їх загрозоюСаме це являє собою суть до створення нових адекватних норм».

Нагадуємо, що всі вищезгадані норми набудуть чинності у Ватикані 1 вересня 2013 року.


Переглядів: 283 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018