Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:10

Субота, 21.04.2018, 23:10

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2012 » Лютий » 4 » Верховний Суд Італії: "За групове згвалтування - альтернативне покарання!”
12:18
Верховний Суд Італії: "За групове згвалтування - альтернативне покарання!”
 
Будівля Верховного Суду Італії
Рим. "У ході розгляду судової справи про групове згвалтування, головуючий суддя більше не зобов'язаний утримувати під вартою підозрюваного, або засуджувати його до ув'язнення, а зможе застосувати по відношенню до нього альтернативні заходи — домашній арешт” - таке шокуюче рішення виніс вчора Верховний Суд Італії, даючи нову інтерпретацію на рішення Конституційного суду Італії від 2010 року. В такий спосіб, Верховний суд анулював також рішення 1-ої судової інстанції м. Рима, який засудив до ув'язннення (вважаючи, що це єдина захисна міра, яку слід застосовувати у таких випадках) двох молодиків, яких захищали адвокати Лусіо Марціале, Нікола Оттавіані та Едуардо Ротонді
 
за групове насильство стосовно однієї дівчини з м. Фрозіноне і перенаправив справу тому ж судді, який розглядав справу і засудив їх до ув'язнення, просячи його переглянути своє рішення і надати справі нову оцінку, беручи до уваги широке тлумачення надане Верховним судом по відношенню до рішення Конституційного суду № 265 від 2010 року.

Починаючи з 2009 року, у відповідності до схвалення парламентом закону щодо боротьби з сексуальним насильством, який було прийнято на основі сильного соціального напруженння пов'язаного з ескалацією випадків нападів на жінок та їх згвалтувань, суддям було заборонено (окрім випадків запобіжної необхідності) застосовувати по відношенню до осіб, які вчинили злочин сексуального насильства або/та мали інтимні відносин з неповнолітніми, інші менш суворі заходи відмінні від тих, на які прямо вказував закон — тобто ув'язнення.
 
З цієї причини Конституційний суд Італії влітку 2010 року виніс рішення, вважаючи, що ця норма є такою, яка протирічить ст. 3 (рівність перед законом), ст. 13 (свобода особистості) і ст. 27 (функція покарання) Конституції Італії і додав: "у відповідності до кожної одної конкретної справи, до звинуваченого можуть бути апліковані інші альтернативі заходи покарання окрім ув'язнення лише в тому випадку, якщо сам вид покарання буде пропорційним злочину, який було ним скоєно".
 
Тому третя пенальна секція Касаційного (Верховного) Суду Італії (рішення № 4377/12) постановила, що принципи тлумачення по даному питанню, які були подані Конституційним Судом за фактом скоєння злочину сексуального насильства і статевих актів з неповнолітніми в цілому, відносяться також і до групового насильства — тобто групового згвалтування (ст. 609 octies Кримінального Кодексу Італії), з огляду на те, що злочин має ті самі характеристики, які не є відмінними від тих, які Консульта постановила для інших видів злочинів на сексуальному грунті.
 
Тому єдина сумісна інтерпретація пов'язана з принципами викладеними Конституційним Судом у 2010 році є та, яка надає можливість суддям застосовувати інші покаральні заходи (відмінні від ув'язнення, або утримання під вартою як запобіжний захід) по відношенню до звинувачуваних у скоєнні такого злочину як групове насильство.
 
Щож, підсумовуючи дане рішення Верховного суду варто сказати, що це рішення з певністю призведе до відновлення випадків насильства над жінками і збільшить замовчування жертвами випадків їх згвалтувань. У 2009 році такі випадки були надзвичайно частими і тому щоб надати відсіч таким феноменам парламент прийняв відповідний закон, який чітко вказував на єдину міру покарання — ув'язнення. Після прийняття закону феномен згвалтувань жінок зник цілком, а тепер таке рішення надасть нелюдам ще більше заохочення до скоєння злочинів на сексуальному грунті.
Прийнятий у 2009 році закон послав злочинцям чіткий сигнал: "толерантність 0 (нуль) по відношенню до насильників. Цей злочин не є злочином класу "B"!

Тому абсурдно застосовувати альтернативні заходи, які є відмінними до ув'язнення за скоєння сексуального насилля чи групового згвалтування, адже групове згвалтування є обтяжуючою обставиною і не може бути прирівняною до інших менш важких злочинів. Своїм рішенням Верховний Суд Італії запустив бомбу сповільненої дії, яка готова вибухнути і депотенціювати цей важкий злочин. Жінки, які бачать, що їх гвалтівників не засуджують до ув'язнення, а дають їм лише домашній арешт, щераз переживають на собі морально це звіряче насильство. Тому по відношенню до такого злочину не повинно існувати жодного альтернативного покарання. Закон існує для того, щоб зміцнювати захист прав жінок, а не для того, щоб полегшувати життя тим, які чинять такі жахливі злочини!
 
Якщо б дочку чи дружину голови Верховного чи Конституційного суду згвалтували, то чи по відношенню до цих нелюдів застосували б альтернативну міру покарання?...
 
Переглядів: 649 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018