Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Субота, 21.04.2018, 23:07

Субота, 21.04.2018, 23:07

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Травень » 12 » Вокально-інструментальна формація "Єдині" з Риму святкує своє 13-річчя
14:16
Вокально-інструментальна формація "Єдині" з Риму святкує своє 13-річчя
 
Фрагмент виступу гурту в Римі на Святі Матері
Фото зi сайту гурту: jedynigroup.at.ua

У переважній більшості країн світу в другу неділю травня відзначається День Матері. День Матері — міжнародне свято. Вперше встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині. В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня (див.: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/489/99). З XVII по XIX століття у Великобританії відзначалася Mothering Sunday так звана «Материнська неділя». Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни (в тому числі: Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сингапур, Австралія, Україна.

 
Свято Матері в Римі. Що стосується святкувань Свята Матері українцями в Римі, то його перше офіційне святкування новою 4-ою хвилею української імміграції відбулось 14 травня 2000 року на співочому полі що є перед собором св. Софії та Українським Католицьким Університетом на вулиці Боччеа в Римі. Відбулося воно з ініціативи гурту "Єдині". Благословив його на це покійний владика Іван (Хома).

Значним сприянням в організації цього свята був Генеральний Дім оо. Василіян в особі колишнього Протоархимандрита Василіянського Чину, а теперішнього Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії Преосвященного Владики Діонісія (Ляховича) ЧСВВ, Ректорів та Віце-ректорів Українських Папських Колегій Св. Йосафата і Покрови Пресвятої Богородиці в Римі – високопреподобних о. Генезія Віомара, ЧСВВ, о. Стефана Стареправо, ЧСВВ, о. Теодора Галіцького, ЧСВВ, а також всечесного о. Євгена Небесняка, СДБ та студентів-семінаристів, які доклали немало зусиль до організації цього свята. Від 2002-го року Свято Матері в Римі організовує УГКЦ в Італії, а до його успіху та масштабності причинився колишній пасторальний координатор для українців в Італії, о. Василь Поточняк.

Переглядів: 308 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018