Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:24

Вівторок, 23.10.2018, 20:24

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Жовтень » 2 » Волонтери Цивільного Захисту італійського Карітасу
19:09
Волонтери Цивільного Захисту італійського Карітасу

Для України такий феномен є абсолютно новим, а в Італії це звична реальність. Асоціації волонтерів цивільного захисту вже давно діють майже при всіх Єпархіях Італії і є її реальністю з 1997 року. Ідея створення першого опративного відділу ЦЗ при Карітасі в Єпархії Мессіни народилася у 1996 році з метою консолідації сил і координації волонтерів Карітасу і Цивільного Захисту містечка в одну команду після сильної повені, яка спіткала м. Мессіна в місяці жовтні того ж року. Основною причиною, яка посприяла створенню професійної, спеціалізованої асоціації волонтерів ЦЗ, що діє при Карітасі Єпархії Мессіни стала необхідність високопрофесійних волонтерів цивільного захисту, які у випадку надзвичайних ситуацій були б спроможні надати громадськості та тим, які опинились у важкому становищі, цілого ряду допомог: психологічної, соціально-медичної, рекреаційної (відпочинкової) та гуманітарної.

Офіційний логотип волонтерської асоціації ЦЗ Карітасу у м. Мессіна

Цю ідею запропонував і втілив в життя архієпископ дієцезії Аґрідженто монсиньйор Ф. Монтенеґро, який в той час був директором Карітасу Єпархії Мессіни. Цю асоціацію пізніше розвинув і удосконалив монсиньйор Ніно Камініті. Зараз нею займається о. Ґаетано Тріподо, який є також і директором Єіпархіального Карітасу Мессіни.

Волонтери цивільного захисту, які мають свій опреативний осідок при Карітасі у надзвичайних ситуаціях надають соціальну, психологічну, медичну та гуманітарну допомогу населенню, яке потерпіло від лиха, а й у звичайний час волонтери займаються поширенням культури цивільного захисту серед громадян, тобто поширенням знань у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та виправленням ситуацій соціального неблагополуччя.

Рятівники-волонтери ЦЗ проводять курси з надання першої медичної допомоги.

Світлина сайту: caritaspozzuoli.it

Офіційна назва волонтерської асоціації цивільного захисту, що від при Карітасі є наступна: «Nucleo Diocesano di Рrotezione Сivile della Caritas di Messina», що в перекладі на українську мову означає: «Оперативний Відділ Цивільного Захисту при Карітасі Єпархії Мессіни». Територія діяльності асоціації — територія Єпархії та ціла національна територія. Сфери діяльності асоціації: всі надзвичайні ситуації малого, середнього та великого масштабу. Ця асоціація була першою реальністю на національному рівні серед волонтерських об'єднань ЦЗ Італії, яку заснував і всіляко підтримує Карітас Італії. За доведену професійність, Держдепартамент ЦЗ Італії у 2000 році надав цій асоціації офіційне визнання зі статусом «оперативна група спеціального призначення цивільного захисту».

Рятівники-волонтери ЦЗ проводять курси з надання першої медичної допомоги. Світлина сайту: caritaspozzuoli.it

У відповідності до статті 10 Статуту волонтерської асоціації цивільного захисту, що діє при Карітасі Єпархії Мессіни, волонтери тісно співпрацюють з місцевим архієпископом і, звичайно, з Карітасом. Робота волонтерів, саме через їх вибір здійснювати свою діяльність у галузі цивільного захисту, викликала неабияку зацікавленість у профанів і навіть атеїстів та послужила встановленню конструктивних відносини з інституціями громадянського суспільства, тобто органами місцевої влади.

Важливо відзначити і колосальну важливість діяльності цієї волонтерської асоціації цивільного захисту. Під час лекцій, які викладають волонтери, громадськість має можливість краще пізнати Творця, Церкву та поглибити свої знання у сфері цивільного захисту. Такі лекції є дуже позитивними і заглиблюються у ментальності осіб дуже добре, оскільки люди на практиці можуть бачити прагматизм віри волонтерів, який реалізується у їх конректних ділах. Цивільний захист — це виразний прояв любові до ближнього.

Дехто інстинктивно може запитати, а яке відношення має цивільний захист до Церкви? Щож, насправді це питання дуже влучне і вкрай актуальне. Справа в тому, що в одному і іншому аспекті мова йде про людину в цілому. Інтерес цивільного захисту і Церкви є зосереджені на людині, тому людина є центром їх інтересу. Духовна і фізична безпека є спільним інтересом як Церкви так і її Національної Служби Цивільного Захисту Італії, яка включає в собі і волонтеські організації цивільного захисту.

Особливий інтерес асоціація приділяє психо-соціальній сфері потерпілих від надзвічайної ситуації. Тому залучення волонтерів у надзвичайних ситуаціях є надзвичайно важливим особливо у середньостроковій і довгостроковій перспективі, і особливо після перших трьох днів від моменту як це лихо відбулось.

Рятівники-волонтери ЦЗ під час виконання рятівних заходів. Світлина сайту: protezionecivile.tv

Такі волонтерські асоціації цивільного заходу є вже створені і діють майже при всіх Єпархіях Італії. Вік волонтерів від 18 до 60 років. Звичайно, що кожній з цих вікових категорій надаються завдання, які збігаються з їх вишколом та характеристиками їх віку. Такий підхід є дуже важливим особливо під час виконання рятівних заходів під час певної надзвичайної ситуації. Волонтерські асоціації цивільного захисту при Карітасі мають у собі різні напрямки діяльності. Серед волонтерів є професійні медики, пожежники, електротехніки, хіміки, біологи, викладачі різних предметів, землеміри, геологи, кінологи, інженери, і т. п.) Тому мова йде про професійних волонтерів і відповідно такі можуть надати людям конкретний порятунок. Волонтери ЦЗ Карітасу поділені на галузеві групи, що спрямовані конкретно по напрямках діяльності.

Вступ до таких асоціацій є вільним для всіх бажаючих, яким виповнилось 18 років. Після проходження спеціального формаційного базового курсу підготовки та успішної здачі іспитів, волонтерам видається відповідний атестат і спеціальна уніформа (див. світлини), і лише такі мають право здійснювати активну рятівну діяльність під час надзвичайних ситуацій. Щорічно волонтери проходять спеціальні формаційні курси (підвищення кваліфікації) і отримують спеціальні дипломи або/та атестати, які визнаються державою. Теоретичні та практичні навчальні заняття здійснюються два рази на тиждень у вечірній період з 20 до 23 години. Курси для волонтерів ЦЗ є безкоштовними.

Рятівники-волонтери з адміністраторами Карітасу. Світлина сайту: protezionecivilegliangeli.it

Відповідальним на національному рівні за сферу цивільного захисту Католицької Церкви латинського обряду та за діяльність волонтерських асоціацій цивільного захисту при Карітасі є монсиньйор Андреа Ла Реджіна. Легальним представником Конфедерації волонтерських асоціацій цивільного захисту від Карітасу Італії є владика Джузеппе (Мерізі).


ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ МОЖНА І ЧЕРЕЗ КАРІТАС ІТАЛІЇ

Речову допомогу можна надсилати на Caritas Italiana, via Aurelia 796 – 00165 Roma.

Грошові перекази можна робити через банки та пошту:

Banca UniCredit, via Taranto 49, Roma – IBAN: IT 88 U 02008 05206 000011063119

Banca Prossima, piazza della Libertà 13, Roma – IBAN: IT 06 A 03359 01600 100000012474
• Banco Posta, viale Europa 175, Roma – IBAN: IT91 P076 0103 2000 0000 0347 013
• Banca Popolare Etica, via Parigi 17, Roma – IBAN: IT 29 U 05018 03200 000000011113

Пошту: C/C POSTALE N. 347013

Сausale: “Europa – Emergenza Ucraina”

Переглядів: 412 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018