Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:33

Четвер, 19.04.2018, 15:33

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Лютий » 27 » За 2012 рік з Iталії в Україну відправили 101 труну з тілами загиблих українців
11:14
За 2012 рік з Iталії в Україну відправили 101 труну з тілами загиблих українців
 
Співробітник Генерального консульства України в Неаполі п. Олег Дорош розповів про проблеми, з якими найчастіше стикаються громадяни України за кордоном і підкреслив, що він не відображає офіційної точки зору, а просто хоче допомогти тим, хто збирається їхати до Італії на заробітки. У пошуках заробітків українці роз’їхалися по всьому світі. Чимало заможних нині країн також проходили непростий шлях, доки досягли добробуту. Наприклад, на початку ХХ століття з Італії виїхало понад 10 мільйонів громадян. Може, тому в цій країні досить лояльно ставляться до наших співвітчизників – трудових мігрантів. Найбільше їх працює на півдні Апеннінського півострова.
 
Завдяки директорові Луцького міського центру зайнятості Едуардові Неймарку за допомогою зв’язку Skype нам вдалося поспілкуватися зі співробітником Генерального консульства України в Неаполі Олегом Дорошем.
 
Дипломат розповідав про проблеми, з якими найчастіше стикаються наші заробітчани і підкреслив, що він не відображає офіційної точки зору, а просто хоче допомогти тим, хто збирається до Італії. За словами Олега Дороша, італійці – люди не амбітні, не честолюбні і, як свідчить їхня статистика, лише 13 відсотків мають вищу освіту. Більшість з них живе на індустріально розвиненій півночі цієї країни. Тому наші співвітчизники, які працюють на півдні, при бажанні могли б чимало тут досягнути. Адже їдуть сюди люди, в основному, з вищою освітою.
 
– Але існує кілька проблем, які необхідно вирішити, – підкреслив пан Олег. – Найголовніша – знання італійської мови. Тоді можна робити наступні кроки. Досить легко підтвердити дипломи гуманітарні: психологія, іноземні мови, педагогічні спеціальності. Існує відповідна процедура, і вона не складна. Але не прагнуть українці розвиватися, мотивуючи це тим, що вони тут перебувають тимчасово: ще вивчу внучку, зароблю їй на весілля, куплю машину синові і так далі. А триває це роками. Тому й виконують наші громадяни найважчу роботу. Серед них 80 відсотків жінок, які працюють прибиральницями, доглядальницями, нянями. Лише одиниці серед заробітчан підтверджують свої вітчизняні дипломи. Адже в Італії існують різноманітні програми професійної перепідготовки, якими також можна скористатися. Тоді працівник отримає можливість стати членом профспілки, а це вже зовсім інший статус: соціальний захист у випадку втрати роботи і чимало інших пільг.
 
Свою увагу наш дипломат акцентував на тому, що, за останніми даними італійської статистики, в країні бракує понад 100 тисяч кваліфікованих фахівців. Тож роботи вистачає.
 
Повертаються додому, в основному, ті заробітчани, які перебували нетривалий період часу, приїхали два-три роки тому – якраз під час кризи. Новим людям тут непросто приживатися. Трапляються нещасні випадки і трагедії, які призводять до людських жертв. Олег Дорош навів такі дані. Лише за минулий рік в Україну відправили 101 труну з тілами загиблих громадян і 26 співвітчизників похоронили в Італії. Кримінальних злочинів українці скоюють небагато: в основному нелегальна торгівля сигаретами і спиртним. За даними Генерального консульства, всього засуджено 60 наших громадян.
 
Наша діаспора на півдні Італії зростає кількісно і якісно. В місті Неаполі є одна українська недільна школа і в його околицях – ще три. Частина людей вже не збираються повертатися в Україну. Громадянство можна отримати після 10 років легальної роботи, або потрібно перебувати два роки у шлюбі з громадянином Італії.
 
– Неаполь, або, як кажуть в Італії, Наполі – специфічне місто, – зазначив на завершення розмови український дипломат. – Сюди багато років з’їжджалися авантюристи з усього середземноморського узбережжя. Це як Одеса в Україні – переплетіння народів і націй. Тут в кожній родині хтось у свій час працював за кордоном, тому й таке толерантне ставлення до іноземців. Адже вони самі колись були такими ж заробітчанами.
 
Кость ГАРБАРЧУК
Джерело: visnyk.lutsk.ua
 
Переглядів: 434 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018