Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.02.2018, 09:38

Четвер, 22.02.2018, 09:38

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Вересень » 17 » "Забезпечення виборчих прав громадян України за кордоном: необхідність законодавчих змін"
16:21
"Забезпечення виборчих прав громадян України за кордоном: необхідність законодавчих змін"

3 вересня 2014 року у стінах Верховної Ради відбувся круглий стіл "Забезпечення виборчих прав громадян України за кордоном: необхідність законодавчих змін". Захід проведено за ініціятиви народного депутата України від ВО "Свобода" Олега Панькевича та у співпраці із Міграційною службою Міжнародного благодійного фонду "Карітас Україна". Учасники "круглого столу" ухвалили резолюцію зі зверненням до народних депутатів підтримати законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення голосування за кордоном" (реєстр.№4595). Окрім того, учасники звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням продовжити роботу з усунення перепон у голосуванні громадян України за кордоном.

Наводимо текст цієї резолюції:

Резолюція круглого столу “Забезпечення виборчих прав громадян України за кордоном: необхідність законодавчих змін”

Ми, учасники засідання круглого столу звертаємо увагу на гостру потребу вирішення проблем реалізації виборчих прав громадянами України у країнах масового перебування українських трудових мігрантів. За кордоном проживають мільйони громадян України, а недосконалість чинного виборчого законодавства не дозволяє їм взяти повноцінну участь у голосуванні на виборах вищих органів державної влади.

Вибори президента України 2014 року засвідчили катастрофічні прогалини законодавства щодо організації голосування за кордоном. Існуючи система позбавляє фактичної можливості проголосувати сотні тисяч громадян України. Проблему ілюструють три основних індикатора:

1) По закордонному окрузі існують ряд виборчих дільниць, на яких зареєстрована дуже велика кількість виборців (від 30 до 66 тис. виборців).

2) На останніх президентських виборах на деяких виборчих дільницях за кордоном були змушені проголосувати від 6 до 8 тис. виборців при фізичній пропускній можливості виборчої дільниці 2-2,5 тис. виборців в день голосування.

3) невідповідність списків виборців фактичній кількості осіб, які перебувають на території тої чи іншої країни. Наприклад в Італії, де перебуває 500-600 тисяч громадян України, до списків виборців внесено лише 8-10 відсотків.

4) невирішеною залишається проблема віддаленості виборчих дільниць від місця проживання виборців, яка може складати сотні і більше кілометрів. Адже за чинним законодавством вони можуть створюватися тільки в приміщенні українських дипломатичних установ, що існують у цій країні.

На усі ці проблеми вже неодноразово вказувалося представниками емігрантських організацій та експертів у сфері виборчого законодавства; були прийняті відповідні рішення. Зокрема, у рекомендаціях парламентських слухань «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» з питань трудової міграції минулого року зазначено таке:

«Кабінету Міністрів України:
….
2) розробити та внести на розгляд Верховної Ради України зміни до виборчого законодавства України, які передбачали б повне забезпечення реалізації виборчих прав громадян України, які перебувають за кордоном».

Перші кроки з вирішення цієї проблеми запропоновані у законопроекті № 4595 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення голосування за кордоном» (автори: Панькевич О.І., Хміль М.М.,Пацкан В.В., Сех І.І., Бондарчук О.В.), який був розроблений разом із представниками громадських організацій та підтриманий учасниками круглого столу 15 квітня 2014 року.

Проте зазначена проблема залишається невирішеною, і тому звертаємося до парламентарів підтримати законопроект №4595 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення голосування за кордоном», а також до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України продовжити роботу з усунення перепон у процесі голосування громадян України за кордоном незалежно від виборчої системи, яка буде обрана.

Більш детально з перебігом круглого столу Ви можете ознайомитися за цими посиланнями:

http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/97530.html
http://pankevych.info/news/events/00011476/


Джерело: https://docs.google.com/forms/d/1SfnCFOSM0B3vxFulXxYTnZnDbufDWOJKmO09o3Ni2YM/viewform

Переглядів: 285 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018