Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Неділя, 18.02.2018, 18:38

Неділя, 18.02.2018, 18:38

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Січень » 16 » Заява УВКР з приводу листа міністерства культури України до УГКЦ
12:25
Заява УВКР з приводу листа міністерства культури України до УГКЦ


Українська  Всесвітня Координаційна Рада, висловлюючи позицію громадських організацій українців за кордоном, рішуче засуджує погрози заборонити діяльність українських греко-католиків, що прозвучали в листі міністерства культури України на адресу УГКЦ від 3 січня ц.р. Українці за кордоном, без огляду на їхню релігійну приналежність, вважають, що такі дії з боку влади, є грубим порушенням права людини на свободу віросповідань.

Твердження, що забезпечуючи пасторську допомогу учасникам Євромайдану УГКЦ порушує закон України, не відповідає дійсності. Саме участь духовенства Української Греко-Католицької Церкви, представників інших українських конфесій, засвідчує мирний,  ненасильницький характер акцій протесту в українській столиці.


Колективна молитва і присутність духовенства, неодноразово була пересторогою і щитом від тих, хто ініціював грубий силовий спосіб усунення людей з Майдану.

З огляду на це, УВКР заявляє про:

1.Недопущення дій, які є відлунням часів войовничого безбожництва супроти українських церков.

2.Необхідність вибачення представниками вищого керівництва держави перед вірянами УГКЦ та надання гарантії не застосовувати дискримінацію супроти однієї з найчисельніших українських церков.

3.Притягнення до відповідальності тих посадовців, хто ініціював появу вказаного листа.

Впевнені, що в такий спосіб, владі вдасться хоча б чстково реабілітувати себе за дії супроти церкви, котра зазнала чи не найбільших гонінь в другій половині ХХ століття.

Церкви, яка має найбільш поширену кількість парафій серед наших співвітчизників за кордоном, і часто виконує функції по збереженню українцями своєї національної ідентичності, що їх мала  б виконувати українська держава.

13 січня 2014 року                                                                    Голова УВКР Михайло Ратушний

Джерело: УВКР

Переглядів: 245 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018