Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:35

Вівторок, 23.10.2018, 20:35

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2017 » Грудень » 7 » Закордонний паспорт для дітей: базові відомості
17:39
Закордонний паспорт для дітей: базові відомості

З входом в дію цього року безвізового режиму, дитині, яку супроводжують батьки, потрібно мати свій власний закордонний біометричний паспорт. Якщо ж дитина подорожує з одним з батьків, окрім закордонного паспорта, потрібна також і нотаріально завірена згода другого з батьків з зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску. Іншою важливою деталлю є і те, що діти до 16 років можуть тепер перетинати кордон у супроводі навіть одного з батьків і без документа, який засвідчує згоду іншого з батьків, однак за умови, що у паспорті дитини є штамп про взяття її на постійний консульський облік при дипломатичній установі України в іншій країні. Такий захід мінімізує ризик вивезення дитини за кордон без дозволу матері/батька. Ця законодавча норма сприяє дотриманню прав дитини та іншого із батьків.

З якого віку можна оформити закордонний паспорт дитини?

При бажанні навіть з дня народження дитини. Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Проте варто знати про те, що дитячі паспорти для виїзду за кордон мають відмінності в оформленні. Є чотири типи таких паспортів. До 12 років діти не здають відбитків, але він дає право на безвіз. Дітям від 0 до 12 років паспорт видається лише на 4 роки і дитина має бути схожа на ту, що є на фото у паспорті. Якщо паспорт оформлюється дитині віком від 0 до 12 років, то дитина може бути відсутньою під час оформлення закордонного паспорта, а з 12-ти років її присутність є обов’язковою. Для оформлення закордонного паспорту для дітей до 14 років не вимагається цифрований підпис, а до 12 років – відбитки пальців. Заяву на оформлення закордонного паспорта дитини може подати один з батьків, або законний представник з документами, що засвідчують особу представника та його повноваження.

з 14 років закордонний паспорт видають лише тим дітям, хто вже має Id-картку, оскільки без неї оформити закордонний паспорт не можливо. Якщо дитині потрібно виїхати за кордон відразу після настання 14-ти років, то про оформлення закордонного паспорту слід подбати наперед.

У 16 років дитина має право отримувати паспорт сама, без батьків, а термін дії її паспорту 10 років. До цього віку термін дії паспорту є лише 4 роки.

Всю додаткову інформацію можна отримати на сайті "Відкрий Європу". Це інформаційна платформа всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського союзу. Мета кампанії – роз'яснити громадянам України, які мандрують до ЄС, правила перетину кордону і перебування в ЄС. А також – розповісти про нові можливості та переваги, які надасть українцям безвізовий режим.

Переглядів: 413 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018