Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Вівторок, 23.10.2018, 20:00

Вівторок, 23.10.2018, 20:00

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2014 » Грудень » 6 » ЗЕМЛЕТРУС І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?
11:42
ЗЕМЛЕТРУС І ЯК СЕБЕ ПОВОДИТИ?

Дорогі земляки, вчора Національний Інститут Геофізики та Вулканології Італії зареєстрував нові поштовхи землетрусу магнітудою 2,8 бали за шкалою Ріхтер у провінціях Флоренції та Сієни. Можливо не всі знають, що територія Італії є сейсмічно небезпечною, а тому бути готовим до землетрусу має неабияке важливе значення. Часті потужні землетруси, які часто проявляються на території Італії є ще одним важливим підтвердженням того, що небезпека триває і що поштовхи і надалі можуть продовжуватися, а тому слід знати як поводитись у різних ситуаціях. З огляду на це, пропоную вам декілька практичних порад, щоб могти врятувати не лише себе, але й інших. 

Фото сайту: uk.wikipedia.org

Безпека громадян залежить насамперед від житлових приміщень в яких вони мешкають. Якщо вони були побудовані за антисейсмічними параметрами і технологіями здатними витримати землетрус магнітудою навіть у 6 балів, то в таких приміщеннях вони не постраждають від серйозних пошкоджень і такі будівлі зможуть їх захистити.

Де б ви не знаходились в момент землетрусу, є надзвичайно важливо зберігати спокій і виконувати деякі прості правила:


ДО ЗЕМЛЕТРУСУ

• Постарайтесь отримати інформацію про сейсмічну класифікацію муніципалітету, в якому ви проживаєте. Ви повинні знати, які стандарти було застосовано при будівництві Вашого будинку. Про це можна запитати у адміністратора вашого кондомінімуму. Він повинен проінформувати вас про заходи, які є передбачені у разі надзвичайної ситуації.

• З'ясуйте, де знаходиться основний кран перекриття газу, води та вимикачі світла. Ці установки можуть бути пошкодженими під час землетрусу.

• Не допускайте, щоб важкі предмети знаходились на полицях. Добре закріпіть до стіни дуже важкі меблі, тому що при землетрусі вони можуть попадати на вас.

• Зберігайте вдома аптечку, ліхтарик, радіоприймач на батарейках, домашній вогнегасник і переконайтеся в тому, що кожен член сім'ї знає де вони зберігаються.

• У школі, ВНЗ чи на роботі слід бути проінформованими про спеціальний резервний план для евакуації та аварійні виходи. Лише дотримуючись цих інструкцій, ви можете значно полегшити роботу рятівників у надзвичайних ситуаціях.


ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ

• Якщо ви знаходитесь у закритому приміщенні, то постарайтесь негайно стати у двері несучої стіни (бажано в ті, які є товщими) або під балку/брус цих дверей. Це зможе врятувати вам життя під час обвалів.

• Заховайтесь під столом. Небезпечно знаходитись близько до меблів, важких предметів та вікон, які можуть на вас впасти.

• Ні в якому разі не наближайтесь до сходової клітки і не використовуйте ліфт. Часто сходи є найслабшою частиною будівлі і при землетрусі обвалюються першими, а ліфт може застрягти і ви не зможете з нього вийти.

• Якщо ви знаходитесь у власному авто, то не зупиняйтесь і не стійте біля мостів або на глинних чи піщаних грунтах. Від землетрусу можуть відбутись зсуви або появитись тріщини, а хвилі можуть затягнути вас у воду.

• Якщо ви є на вулиці, то тримайтесь далеко на відстані від будівель та ліній електропередач. Вони можуть обвалитися.

• Тримайтеся подалі від промислових підприємств та ліній електропередач. Через землетрус можуть виникнути пожежі, або статись нещасні випадки.

• Тримайтеся подалі від краю озер та морських пляжів. Землетрус може спровокувати потужні цунамі.

• Направляйтесь негайно до зон очікування, які є визначені муніципальним планом у випадках надзвичайних ситуацій. Не наближайтесь до пошкоджених будівель.

• Не використовуйте мобільний або стаціонарний телефон чи власне авто. Це необхідно для того, щоб телефонні лінії та автошляхи були вільними для комунікацій, а також щоб рятувальні загони могли швидко і безперешкодно добратись до зон, які потерпіли.


ПІСЛЯ ЗЕМЛЕТРУСУ

• Перевірте чи стан здоров'я людей, які є навколо вас є задовільним і чи є особи, які потребують негайної медичної допомоги. Таким чином, ви допоможете тим, хто знаходиться у важкій ситуації і полегшите роботу медперсоналу цивільного захисту.

• Не намагайтеся перенести людей, які зазнали серйозні тілесні травми. Таким чином ви можете значно погіршити їх стан.

• Виходячи з великою обережністю з приміщення, обов'язково будьте взутими. На вулиці можуть знаходитись уламки скла, цегли чи інших матеріалів.

• Доберіться до відкритих площадок далеко від будівель і небезпечних структур.

 

Андрій Грицевич

рятівник-волонтер НСЦЗ Італії

Переглядів: 7427 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018