Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 19.04.2018, 15:21

Четвер, 19.04.2018, 15:21

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Січень » 4 » Звільнення з роботи працівника за власним бажанням: нововведення у 2013 році
14:05
Звільнення з роботи працівника за власним бажанням: нововведення у 2013 році
 
Фото сайту: studiocassone.it
У відповідності до Трудової Реформи, яку в Італії було впроваджено у місяці липні 2012 року (Закон Італії № 92/12) з 1 січня 2013 року набрали чинності нові правила щодо звільнення працівника з роботи за власним бажанням. Якщо колись вистачало написати заяву про звільнення з роботи у подвійній копії і надіслати її поштою заказним листом роботодавцю дотримуючись приписів Національного Колективного Контракту Праці (CCNL) свого сектору, то тепер така дія не має жодної вартості, а сама заява вважається недійсною. Це, звичайно, здається абсурдом, але у такій процедурі є своя логіка. Проте, слід зауважити, що це нововведення аж ніяк не на користь працівників. Чому саме?
 
Це нововведення є спрямоване на запобігання такому явищу як "фальшиве звільнення», яким часто надуживали роботодавці заставляючи працівника при прийнятті на роботу підписувати чистий аркуш, а дату звільнення проставляли на свій розсуд самі ж роботодавці. Отже мова йде про «dimissioni in bianco». Тепер роботодавцю за таке намагання "світять” адміністративна та карна санкції.
 
Тож як правильно подати заяву на звільнення за власним бажанням, щоб вона вважалась дійсною? Щоб Ваша заява вважалась дійсною це можна зробити у наступні способи:
 
1) працівник повинен особисто звернутись у Територіальне Управління Праці (DPL – Direzione Provinciale del Lavoro) або ж у Центр Зайнятості (Centro per l’Impiego), або ж в інституцію, яка є визначена Національним Колективним Контрактом Праці, і завірити там свою заяву про звільнення.
 
2) Завіривши свою заяву у одній з вищезгаданих інституцій, працівників повинен особисто звернутись до свого працедавця і надати її йому в руки.
 
Отримавши заяву на звільнення роботодавець зобов'язаний надіслати електронне повідомлення у інституцію, яка завірила заяву на звільнення і повідомити її про факт припинення трудових відносин протягом 30 днів. Якщо ж роботодавець не надішле таке повідомлення до вищезгаданої інстанції, то заява працівника про звільнення вважатиметься недійсною. Натомість після отримання інституцією зі сторони роботодавця повідомлення про надання працівником відповідної заяви, працівник має 7 днів, щоб підтвердити свій намір, або відмовитись від власної заяви. У разі підтвердження, трудові відносини припиняються відразу. Проте навіть якщо протягом 7 днів працівник не звернеться до інституції для підтвердження свого наміру, то його заява про звільнення все одно вважатиметься дійсною.
 
Пам'ятайте, однак, що ефективність Вашої заяви про звільнення залежить лише від потвердження її відповідною інституцією та відповідно до процедур, які є зазначені у вищезгаданому законі.
 
Переглядів: 1080 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018