Передачі українською мовою виходять у середу з 08:00 до 09:00
Image and video hosting by TinyPic

L'UCRAINA E' AI CONFINI СON L'UNIONE EUROPEA E NON AI CONFINI CON L'EUROPA! 
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА І МЕЖУЄ З ЄС, А НЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НА МЕЖІ З ЄВРОПОЮ!


Четвер, 22.02.2018, 09:37

Четвер, 22.02.2018, 09:37

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
НАВІГАЦІЯ
TICKET online
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
FRIENDS&PARTNERS
СТАТИСТИКА
UniCredit інформує
СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА
ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
НАША КНОПКА

АКТУАЛЬНІ ВІДЕО
Вхід

Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Звірята в Італії тепер є ще більш захищеними
16:36
Звірята в Італії тепер є ще більш захищеними

 

Карета швидкої ветдопомоги. Фото: enpa.it

Декрет міністра інфраструктури і транспорту Італії про надання водіями першої ветеринарної допомоги (- надалі ПВД) тваринам, які стали жертвами в наслідок ДТП було опубліковано ще 13 грудня 2012 року в Офіційному Віснику Італії № 289, але не всі громадяни про це знають. Декрет набрав чинності 27 грудня 2012 року і тепер є обов'язковим для виконання всіма учасниками дорожнього руху в Італії. З цієї нагоди Національна Ветеринарна Служба (- надалі НВС) представила публіці свої найновіші спеціальні авто швидкої ветеринарної допомоги (- надалі ШВД), які тепер під час перевезення поранених тварин у ветлікарню, мають право і обов'язок використовувати сирени і проблискові маячки (мигалки) синього кольору.


Джанлука Фeлiчeттi, президент LAV і Карла Роккі національний президент ENPA зокрема зазначили:

 

"Відповідно до змін, які відбулись не лише на законодавчому рівні, але й у свідомості людей та їх відчуття взяти на себе обов'язок надати потерпілим тваринам ПВД, які стали жертвами в наслідок ДТП, а також введення покарання за порушення водіями норм дорожнього кодексу у цій сфері, на сьогоднішній день цілком себе оправдали і стали позитивним прикладом для автолюбителів та дорожньої або муніципальної поліції. У Декреті введено також і карні санкції по відношенню до водіїв, як учасників дорожнього руху, які спричинивши наїзд на тварину, не надали їй ПВД. Ті самі санкції тепер застосовуються і по відношенню до свідків ДТП у якому тварина стала жертвою ДТП, адже знаючи про цей факт, вони його проігнорували і не викликали ШВД, а отже порушили норму Дорожнього Кодексу. Доречі, як зазначає декрет, будь-хто травмувавши тварину і не виконав своїх зобов'язань щодо надання їй ПВД, підлягає адміністративному покаранню у розмірі від 389 євро до 1.559 євро. Необхідність надання водієм потерпілій тварині ПВД пояснюється двома причинами:

а) Висока свідомість особи. Водій, який спричинив шкоду тварині, зобов'язаний надати їй ПВД, або викликати ШВД, оскільки мова йде про живу істоту.

б) Захист суспільної безпеки. Необхідність надати ПВД - це запобіжний захід, який є спрямований саме на захист суспільної безпеки, оскільки потерпіла від аварії тварина стає неконтрольованою, агресивною і може накинутись на інших людей і завдати їм значної шкоди.

Для більш ефективного контролю у цій сфері та у сфері захисту тварин, даним Декретом внесено нові повноваження для волонтерів Екологічно-Зоологічної Гвардії (Guardie Zoofile, знані також як Polizia Zoofila)”.

Екологічно-Зоологічна Гвардія або Еко-Зоологічна Поліція. Хто це? В італійському законодавстві Еко-Зоологічна Гвардія - це громадянин, який є членом (волонтером) асоціації з охорони навколишнього середовища та захисту тварин. В Італії крім багатьох місцевих волонтерських асоціацій найпоширенішою і найбільшою за кількістю членів є Італійська Секція Міжнародної Організації з захисту тварин та навколишнього середовища (О.І.Р.А). Це не державна організація, яка однак підпорядкована Департаменту громадської інформації ООН. Офіційний сайт італійської секції О.І.Р.А: http://www.guardiezoofile.info. Волонтери, після пройдення формаційного курсу та здачі іспитів, складають урочисту присягу на захист тварин і навколишнього середовища перед Префектом (Префект - це регіональний представник держави та уряду. Див. ст. 10 Закону Італії № 131 від 5 червня 2003 року) провінції у якій здійснюватимуть свою волонтерську діяльність. Діяльність волонтерів здійснюється виключно на громадських засадах, тобто на безоплатній основі. Увага, хоч це волонтери, однак склавши присягу перед Префектом італійські зоологічні гвардії є Присяжними Гвардіями і мають статус агентів судової поліції, а отже у момент здіснення своєї діяльності вони є держслужбовцями і є уповноваженими складати протоколи та акти і передавати їх у прокуратуру, а також здійснювати запобіжні заходи у сфері боротьби зі злочинністю: бракон'єри, неавторизовані мисливці, і т. п. Щоб стати волонтером ОІРА треба бути громадянином Італії або ЄС.

Еко-Зоологічна гвардія як і її діяльність, що є пов'язана з наглядом за навколишнім середовищем і його охороною, а також захистом тварин, в італійському законодавстві регулюється законом Італії № 611 від 12 червня 1913 року з подальшими змінами та доповненнями, що були внесені законом Італії № 189 від 20 липня 2004 року та Декретом міністра інфраструктури і транспорту Італії від 13 грудня 2012 року, а також і регіональними законами, що стосуються захисту тварин та навколишнього середовища і відносяться до компетенцій гвардійців зоологічної поліції.

У Декреті також зазначено характеристики авто, які використовуються в якості машин швидкої ветеринарної допомоги, а також інструменти та приладдя, якими користуються ветеринарні лікарі і які, властиво, займатимуться наданням першої ветеринарної допомоги. Що стосується обладнання машин ШВД, то Міністерство Охорони Здоров'я вже видало відповідний наказ.

Світлини карети швидкої ветеринарної допомоги «Амбуланци» Національної Організації Захисту Тварин Італії (ENPA) можна переглянути за цим посиланням:

http://www.corriere.it/gallery/animali/02-2011/ambulanza/1/pronto-soccorso-animali_8887817e-3dd0-11e0-8c41-24e78bec137b.shtml#17

 

Що робити у випадку дорожньо -транспортної пригоди у якій собака або кішка стал жертвою?

В Італії учасник дорожнього руху, який скоїв наїзд на тварину повинен зателефонувати безпосередньо до Національної Ветеринарної Служби (- надалі НВС) AUSL за номером 199 302 118, або до поліції (113) чи до карабінерів (112), яка з'єднає вас з НВС AUSL тієї місцевості у якій сталась ДТП.

Що відбудеться після телефонного дзвінка?

На місце події негайно приїде ШВД для надання потерпілій тварині першої ветеринарної допомоги. Важливо не покидати місце ДТП до приїзду ШВД та передати тварину ветеринарам для подальшого лікування, оскільки в такому випадку вам може бути висунуто звинувачення про ненадання ВД потерпілій тварині і примінено адміністративні санкції.

Хто оплачує витрати, які є пов'язані з доглядом за собакою чи кішкою, яка стала жертвою ДТП?

Оскільки всі собаки та коти в Італії мають у нашийнику спеціальний ідентифікаційний чіп, то, першою справою ветлікарі зв'яжуться з їх власниками, а у випадку, якщо власника не буде встановлено, то тоді витрати покриває влада муніципалітету на території якого сталася аварія. Це передбачено законом Італії № 298 від 27 грудня 2006 року, а також відповідними постановами міністерства праці та соціальної політики № 40536 від 16 липня 2009 року і охорони здоров'я від 4 серпня 2010 року, що стосуються покриття витрат з рятування життя тварин.

Міськрада м. Болонії у співпраці з департаментом ветеринарних наук Болонського Університету та департаментом ветеринарної служби USL м. Болонії у місяці березні 2013 року реалізував пілотний проект з надання першої ветеринарної допомоги для собак і кішок з метою забезпечення обслуговування тварин, які стали жертвами в наслідок ДТП. Відповідну угоду було підписано також і з двома громадськими організаціями області, які разом з НВС будуть займатись перевезенням тварин, що стали жертвами ДТП. На території провінції (району) Болонії вже декілька міськрад приєдналося до цієї Конвенції, натомість інші уклали прямі угоди з Національною Ветеринарною Службою та окремими громадськими асоціаціями, які забезпечуватимуть ПВД та транспортування тварин, які стали жертвами в наслідок ДТП. Цей пілотний проект діятиме до 31 грудня 2013 року, але оскільки його результат став позитивним, то відповідні конвенції буде продовжено на наступні 2 роки. Співпраця міськрад з громадськими асоціаціями, які займаються охороною тварин і їх рятуванням є вигідною обом сторонам, оскільки міськрада через волонтерські асоціації здійснює державну програму з охорони навколишнього середовища та захисту тварин, а громадські організації (асоціації) отримують від відділу охорони навколишнього середовища і охорони тварин міської ради державні кошти спрямовані на виконання державної програми. Завдяки цим коштам волонтерські асоціації мають змогу утримувати тварин, оплачувати аренду приміщень, пошити свій форменний одяг, сплачувати комунальні послуги і в такий спосіб реалізувати свої статутні програми.

В яку структуру буде транспортовано собаку або кішку після аварії?

Собаку або кішку, які стали жервами ДТП буде транспортовано у ветлікарню, яка має підписану конвенцію (угоду) того муніципалітету (міськради) у якому стався інцидент.

Що відбудеться, якщо буде встановлено власника собаки або кішки, яка стала жертвою ДТП або як бути якщо тварина немає власника?

Якщо виявиться, що тварина має власника, то персонал ветеринарної лікарні повідомить негайно власника про інцидент і про місце перебування його собаки чи кота, а також займатиметься його лікуванням. Якщо ж встановити власника буде неможливо через відсутність персонального чіпу, то тварину буде ідентифіковано і ветлікарня після терапевтичного сроку лікування тварини передасть її Комуні (міськраді міста чи села) на території якої стався інцидент, а Комуна передасть його організації з якою має укладену угоду, яка властиво і його доглядатиме.

Чого важливо уникати після аварії?

1) Враховуючи те, що тварина потрапивши в аварію є наляканою болем і пораненою, тому не слід вступати з нею в особистий контак, тобто не слід до неї наближатися чи торкатися її, особливо якщо у вас немає необхідної підготовки для цього. Це може бути небезпечно як для самої особи так і для травмованої тварини через ризик погіршення стану її здоров'я.

2) Перевозити з власної ініціативи на власному авто потерпілу тварину у ветеринарну лікарню, оскільки ви не знаєте, яка саме ветлікарня має укладену угоду з Комуною (міськ чи сільрадою) на території якої сталась аварія. Якщо ви з власної ініціативи все ж таки наважитесь на такий крок, то ризикуєте бути притягнутими до покриття витрат, що пов'язані з лікуванням тварини, яку ви привезли для надання їй ПВД.

Що робити у випадку дорожньо-транспортної пригоди у якій жертвою стала курка, гуска, свиня, корова чи інший тип тварин дикої природи?

В Італії учасник дорожнього руху, який скоїв наїзд на вищезгадані типи тварин, повинен зателефонувати безпосередньо до Національної Ветеринарної Служби AUSL за номером 199 302 118, або до поліції (113) чи до карабінерів (112), яка з'єднає вас з НВС AUSL тієї місцевості у якій сталась ДТП.

На світлині авто Швидкої Ветеринарної Допомоги Національної Служби Захисту Тварин Італії. Фото сайту: enpa.it

 

Переглядів: 457 | Додав: Правознавець
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Ми не співпрацюємо з українофобними, расистськими, порнографічними, піратськими та іншими аморальними сайтами. Відповідальність за достовірність фактів, цитат та інших відомостей, у тому числі і малюнків до статтей, у розділі новин, несуть автори публікацій, що містять гіперпосилання на джерело. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на Інформаційне агентство УНІАН, суворо забороняється. При передруку наших матеріалів посилання (для Інтернету - гіперпосилання) на italawguide.at.ua обов’язкове.
Всі права застережено © 2010-2018